8. Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín 2023

4.6.2023

Předešlý ročník - 7. Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín 2022 2022

Následující ročník - 9. Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín 2024 2024

Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín je silniční běžecký závod na distanci 21,097 kilometrů pro širokou veřejnost bez nutnosti příslušnosti ke sportovnímu oddílu či klubu. Součástí je závod na 10,5 km jednotlivců, tandemů a čtyřčlenných štafet na 4 x 5,25 km. V rámci doprovodného programu se koná i RBP Rodinný běh na 1400 metrů.

Propozice závodu

• Datum: 4. června 2023
  • Místo startu: Kongresové centrum Zlín
  • Čas startu: 10:00 hodin
  • Limit prvního kola: 1:20 hodiny / Limit druhého kola od startu: 3 hodiny
  • Celková kapacita: 2000 běžců (půlmaraton, čtvrtmaraton, tandem, štafeta)
  • Trasy: 21,097 km jednotlivci, 10,5 km jednotlivci + tandemy a štafety 4 x 5,25 km
  • Trať: rovinatá, silnice - dva 10,5 km okruhy
  • Registrace: On-line do 1.6.2023 20:00 hodin

Novinky související se závodem

Adéla Stavinohová si ve Zlíně zaběhla osobní půlmaratonský rekord

12.6.2023

Už víc jak týden si Adéla Stavinohová užívá dobrý pocit z povedeného výkonu i výsledku v 8. ročníku zlínského festivalového půlmaratonu. V něm letos mezi ženami skončila ve velmi dobrém čase 1:28:53 na pátém místě. Rodačka z Velkých Karlovic, která žije ve Zlíně, je stálicí už tradičního jarního městského půlmaratonu v krajském městě. Závodu se poprvé zúčastnila v roce 2020, kdy dokonce v čase 1:35:33 vyhrála nejmladší ženskou kategorii do 30 let. Od té doby nevynechala žádný ročník. Letos to tedy byla její čtvrtá účast ve Zlíně. V 21,1 kilometrovém závodu byla nejlepší ženou ze Zlínského kraje.

Andrej Višněvský si ve Zlíně zaběhl osobní půlmaratonský rekord

8.6.2023

V letošním ročníku festivalového půlmaratonu byl nejúspěšnějším atletem ze Zlínského kraje Andrej Višněvský. V závodu obsadil ve skvělém čase 1:13:10 páté místo. "Festivalový půlmaraton je ve Zlíně krásná sportovní tradice, u které nechci a nemůžu chybět. Do tohoto závodu se vždy přihlašuji už v zimě, abych se měl na co těšit,“ přiznal Višněvský.

Prvenství ve zlínském festivalovém půlmaratonu slaví Brňané Lukáš Kučera a Markéta Vechetová

6.6.2023

Osmý ročník Festivalového půlmaratonu MONET + Zlín 2023 vyhráli jednačtyřicetiletý Lukáš Kučera z klubu Eleven Run Team a jednatřicetiletá Markéta Vechetová (SK Meteor Brno). Nejúspěšnějšími regionálními běžci byli mezi muži domácí vytrvalec Andrej Višněvský (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín) a mezi ženami Adéla Stavinohová hájící barvy AK Zlín. Závod pořádali organizátoři Zlínského filmového festivalu společnost FILMFEST s.r.o. společně se spolkem Běhy Zlín. Startérem byl prezident Zlín Film Festivalu Čestmír Vančura.