Strojařská desítka

16.9.2023

Předešlý ročník - Strojařská desítka 2022

Následující ročník - Strojařská desítka 2024

Jubilejní 40. Strojařská desítka

Kdy: 16. 9. 2023
Místo: Zlín, K Majáku

Výsledky ke stažení

Všechny fotky

O závodu

Název závodu odkazuje na běžce ze ZPS, kteří tento závod původně založili a pořádali. Závod už ale dlouho pořádá Jirka Prokop s kamarády. 35. ročník se běžel 8. září 2018 na stále stejné 10 km dlouhé trati s obrátkou na pátém kilometru. Trasa, obdobná už zaniklému Salašskému běhu ale v opačném směru, vede zvlněným terénem po asfaltové cestě lesem na kopci nad Zlínem. Startovalo se od zastávky autobusu MHD č. 31 Maják, točna po zelené značce k rozcestí U Boudy a dále rovně po asfaltce směrem na Salaš. Obrátka je u závory před napojením na hlavní silnici Malenovice – Salaš.

V roce 2019 se závod běžel jako mistrovství ČR ve veteránských kategoriích nad 35 let v běhu na 10 km. Po přeměření a certifikování trati byl start posunut dále směrem k areálu Správy a údržby silnic.

Novinky související se závodem

Fotogalerie - 40. Strojařská desítka 2023 / František a Zbyněk Raškovi

Výsledky Strojařská desítka 2023 - 5 km

Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
127 1 127 Tomáš PROCHÁZKA (1989) 00:18:48 100
94 2 94 Martin VELCER (1990) Rychlá Rota 00:20:37 90.3369
106 3 106 Jan TOTEK (1993) 00:20:43 89.805
102 4 102 Pavel ŠTĚPÁN (1984) Fyzio Step 00:21:25 86.0816
86 8 86 Petr STEHLÍK (1997) 00:24:46 68.2624
96 11 96 Pavel VLČEK (1996) 00:26:11 60.727
90 15 90 Tomáš JIROUT (1986) 00:29:52 41.1348
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
103 5 103 Petr PANČOCHA (1972) Tady běhají Luhačovice 00:22:31 80.2305
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
24 18 24 Ladislav VIŠNĚVSKÝ (1962) Quort Team Zlín 00:30:51 35.9043
98 27 98 Jiří VIDOMUS (1953) 00:34:33 16.2234
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
109 9 109 Šimon MERAVÝ (2012) TJ Jiskra Otrokovice 00:24:46 68.2624
107 19 107 Lukáš PAVELÁK (2008) STG Zlín 00:31:01 35.0177
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
105 10 105 Tereza TOTKOVÁ (1995) 00:24:56 67.3759
89 14 89 Markéta ŠŤUKAVCOVÁ (1989) 00:29:52 41.1348
100 16 100 Lucie CHARVÁTOVÁ (1984) I love run 00:30:09 39.6277
92 17 92 Adriana VRÁNOVÁ (1995) Solario team 00:30:36 37.234
129 26 129 Aneta KOTÍKOVÁ (1989) 00:33:01 24.3794
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
99 12 99 Gabriela HUBÁČKOVÁ (1978) VO-HU-bu team 00:26:44 57.8014
97 20 97 Michaela KOJECKÁ (1975) Solario team 00:31:20 33.3333
104 24 104 Martina MATULOVÁ (1975) Líní šneci 00:32:26 27.4823
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
101 13 101 Romana HRDINOVÁ (1971) Fyzio Step 00:29:39 42.2872
91 21 91 Libuše DOSOUDILOVÁ (1972) Solario team 00:31:37 31.8262
95 23 95 Pavla VIŠNĚVSKÁ (1963) Quort Team Zlín 00:31:58 29.9645
88 25 88 Zdeňka LICHKOVÁ (1956) 00:32:41 26.1525
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
123 6 123 Barča ŽALUDKOVÁ (2007) Cyklogat 00:22:45 78.9894
124 7 124 Terka ŽALUDKOVÁ (2009) AK Zlín 00:24:12 71.2766
108 22 108 Terezka KOLÁŘOVÁ (2012) Pan a paní Vedrovi 00:31:56 30.1418

Výsledky Strojařská desítka 2023 - 10 km

Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 1 79 Filip VABROUŠEK (1999) Sykora running 00:34:00 200
2 2 29 Andrej VIŠNĚVSKÝ (1991) 00:35:03 196.9118
3 3 73 Matěj BENÍČEK (1994) KESBUK 00:35:51 194.5588
4 4 35 Filip BUKOVJAN (1990) KESBUK 00:36:27 192.7941
5 5 60 Jiří ČERVENKA (1986) SP Malenovice 00:37:35 189.4608
6 9 71 Jan BEČICA (1993) Valachbajk team 00:38:24 187.0588
7 10 113 František KRÁČALÍK (1998) 00:38:33 186.6176
8 11 34 Vlastimil ČERNÍČEK (1985) NAPARIDERS 00:39:00 185.2941
9 13 42 Martin HEČKO (1987) Valachbajk team 00:39:49 182.8922
10 17 46 Martin HALAŠKA (1987) 00:40:50 179.902
11 21 27 Ondřej DVORSKÝ (1988) Mattoni FreeRun Zlín 00:41:23 178.2843
12 23 12 Martin BOTH (1987) 00:42:12 175.8824
13 25 39 Stanislav CHADIM (1991) TJ Jiskra Otrokovice 00:43:12 172.9412
14 30 121 Petr BEČICA (1990) Valachbajk team 00:44:52 168.0392
15 34 6 Radek BURIETA (1985) Mattoni FreeRun Zlín 00:45:37 165.8333
16 37 76 Jan ŠKRABANA (1992) 00:46:07 164.3627
17 38 58 Ivo VEDRA (1987) Pan a paní Vedrovi 00:46:07 164.3627
18 42 130 David VELCER (1988) 00:46:43 162.598
19 53 75 Jiří KNOT (1986) 00:49:18 155
20 78 66 Miloš FIALA (2001) 00:54:25 139.951
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 7 126 Přemysl ŽALUDEK (1977) SP Malenovice 00:38:15 187.5
2 8 49 Jan KÁBELA (1978) SP Malenovice 00:38:20 187.2549
3 15 1 Libor REICH (1979) Mattoni FreeRun Zlín 00:40:14 181.6667
4 16 48 Tomáš MINAŘÍK (1981) Valachbajk team 00:40:41 180.3431
5 24 111 Tomáš JURÁŇ (1976) 00:42:36 174.7059
6 28 69 Jan KUČERA (1983) Mattoni FreeRun Zlín 00:44:09 170.1471
7 31 61 Zdeněk VLÁČILÍK (1977) SP Malenovice 00:45:08 167.2549
8 32 78 Zbyněk RAŠKA (1975) SK ZaFaR Frenštát p. R. 00:45:16 166.8627
9 36 122 Daniel BRÁZDIL (1975) Ultra blázen 00:45:57 164.8529
10 39 116 Karel MACHŮ (1975) SP Malenovice 00:46:08 164.3137
11 40 33 Pavel GABRHEL (1974) STG Zlín 00:46:09 164.2647
12 41 38 Jiří GARGULÁK (1977) SP Malenovice 00:46:36 162.9412
13 44 53 Ondřej SOUKENÍK (1983) Gauneři Zlín 00:46:53 162.1078
14 46 26 Pavel VYRUT (1983) 00:46:54 162.0588
15 47 44 Patrik HETMER (1983) Český paralympijský tým 00:47:05 161.5196
16 50 68 Radek ERBEN (1977) 00:48:17 157.9902
17 52 110 Pavel HAJEK (1983) www.zlinska50.cz 00:48:39 156.9118
18 55 119 Jiří KAPUCIÁN (1975) SP Malenovice 00:49:44 153.7255
19 58 14 Václav PETRÁSEK (1976) 00:50:01 152.8922
20 63 62 Filip ZEMAN (1978) Mattoni FreeRun Zlín 00:51:17 149.1667
21 65 112 Oldřich Žák (1975) Slawex runners 00:51:47 147.6961
22 70 9 Richard KUDĚLKA (1976) STG Zlín 00:53:13 143.4804
23 83 77 Robert MATULA (1975) Líní šneci 00:57:14 131.6667
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 6 128 Svatopluk JANEČKA (1972) Ski Turist Velké Karlovice 00:37:39 189.2647
2 12 17 František DOSOUDIL (1970) Solario team 00:39:12 184.7059
3 14 56 Josef HUBÁČEK (1973) KESBUK 00:40:08 181.9608
4 19 40 David LAVIČKA (1973) GHOST TEAM 00:41:09 178.9706
5 27 30 Bronislav MATOUCH (1965) Herbalife Nutrition 00:43:56 170.7843
6 29 36 Martin BAŘINKA (1969) 00:44:24 169.4118
7 59 4 Marek MIČKA (1970) TSO CleverPower 00:50:05 152.6961
8 61 120 Pavel KALIVODA (1971) STG Zlín 00:50:41 150.9314
9 69 11 Vlastimil KACHTÍK (1968) eSVS.CZ Team 00:53:07 143.7745
10 71 115 Jiří VOPAŘIL (1964) JISVA Zlín 00:53:44 141.9608
11 73 131 Radim PAVLÍK (1973) Valachbajk team 00:53:54 141.4706
12 79 20 Ivo DANĚK (1967) Mattoni FreeRun Zlín 00:54:26 139.902
13 89 70 Tomáš MALÝ (1972) Mártyho Afro Cirkus 01:01:31 119.0686
14 90 65 Petr TLUSTÁK (1971) Zlín 01:02:09 117.2059
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 74 63 Leoš ERNEST (1962) Titan Meniskus Lukov 00:53:57 141.3235
2 84 7 Jiří PROKOP (1956) Běhy Zlín 00:57:21 131.3235
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 18 83 Štěpán VESELÝ (2007) OB Vizovice 00:40:53 179.7549
2 22 82 Tobiáš TLUSTÁK (2007) Zlín 00:41:49 177.0098
3 56 81 Petr SOLAŘ (2006) Solario team 00:49:47 153.5784
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 20 50 Eva KUČEROVÁ (1984) Mattoni FreeRun Zlín 00:41:23 178.2843
2 26 118 Adéla STAVINOHOVÁ (1998) AK Zlín 00:43:25 172.3039
3 35 52 Markéta LACIKOVÁ (2003) TJ Slezan Frýdek-Místek 00:45:45 165.4412
4 49 74 Veronika BRÁZDOVÁ (1990) Valachbajk team 00:47:52 159.2157
5 54 43 Veronika SMYČKOVÁ (1986) NAPARIDERS 00:49:35 154.1667
6 57 15 Lada PETRÁSKOVÁ (1989) 00:49:59 152.9902
7 66 21 Veronika JANČAŘÍKOVÁ (2003) 00:51:50 147.549
8 72 54 Kateřina PEMPUŠOVÁ (1995) 00:53:52 141.5686
9 75 45 Vanda DOSPÍŠILOVÁ (1995) Nabombíme to! 00:54:05 140.9314
10 77 57 Alena HOLBOVÁ (1986) 00:54:21 140.1471
11 85 23 Dagmar SMILKOVÁ (1988) 00:57:26 131.0784
12 88 72 Lucie REPKOVÁ (1987) 00:59:13 125.8333
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 33 125 Jana ŽALUDKOVÁ (1975) 00:45:29 166.2255
2 45 114 Veronika BAGAROVÁ (1983) 00:46:53 162.1078
3 60 117 Olga VALERIÁNOVÁ (1979) VO-HU-bu team 00:50:23 151.8137
4 62 47 Marcela SKLENÁŘOVÁ (1977) Mattoni FreeRun Zlín 00:50:59 150.049
5 64 67 Jana VESELÁ (1976) OB Vizovice 00:51:25 148.7745
6 67 22 Šárka HAVLÍKOVÁ (1974) Mattoni FreeRun Zlín 00:52:06 146.7647
7 68 31 Veronika MIKULOVÁ (1982) SKÁJ team 00:52:56 144.3137
8 76 59 Iva VEDROVÁ (1983) Pan a paní Vedrovi 00:54:07 140.8333
9 80 32 Marcela PAVELÁKOVÁ (1977) STG Zlín 00:55:16 137.451
10 81 18 Jana MORAVCOVÁ (1981) 00:55:55 135.5392
11 87 55 Daniela SCHLOSSEROVÁ (1975) 1KD 00:58:37 127.598
12 92 5 Zuzana ŠIMOVÁ (1983) SKÁJ team 01:04:29 110.3431
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 43 51 Hana LACIKOVÁ (1973) Staříč 00:46:46 162.451
2 48 25 Jitka BAŘINKOVÁ (1972) Dia Zlín 00:47:28 160.3922
3 51 64 Petra MACKOVÁ (1973) STG Zlín 00:48:21 157.7941
4 91 16 Eva SOLAŘOVÁ (1970) Solario team 01:02:49 115.2451
5 93 37 Hana VIDOMUSOVÁ (1955) 01:06:45 103.6765
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 82 84 Tereza MERAVÁ (2008) TJ Jiskra Otrokovice 00:57:08 131.9608
2 86 80 Eliška BŘEZÍKOVÁ (2009) 00:58:14 128.7255