Běh Jižními Svahy

9.5.2021

Následující ročník - Běh Jižními Svahy 2022

O závodu

Dříve se jmenoval „Palačinkový“, protože každý dostal v cíli palačinku. Ty připravovala dcera Jana Kvapila, zakladatele závodu. Běhá se pravidelně vždy v únoru a je úvodním závodem zlínského běžeckého seriálu. V roce 2020 se konal 28. ročník.

Trasa závodu, dlouhodobě pořádaného Jirkou Prokopem a jeho kamarády, byla dlouho stále stejná (6 km s převýšením cca 90 m). Startuje se na okraji největšího zlínského sídliště Jižní Svahy od garáží, kde v prvních ročnících bylo všude jen samé pole. Běží se po chodníku na kraj lesa a dále lesní pěšinou směrem na Kocandu. Po přeběhnutí silnice JS – Kostelec se pokračuje asfaltkou po modré turistické značce k rozcestí Pod Rozhlednou s obrátkou u vodojemu.

V letech 2015 až 2017 byl závěrečným průběhem Centrálním parkem závod prodloužen na cca 6,8 km s převýšením 90 m. V roce 2018 se trať ještě jednou vrátila ke klasice, ale od roku 2019 bylo místo obrátky od vodojemu přesunuto kousek dál ke křižovatce s asfaltkou k nádrži Fryšták.

Výsledky 2021 ke stažení

Novinky související se závodem

Běh Jižními Svahy ve Zlíně ovládli ve skvělých časech domácí Jan Kolárik a Barbora Macurová z Frýdlantu nad Ostravicí

12.5.2021

Skvělé výkony orámovaly 29. ročník Běhu Jižními Svahy ve Zlíně. Absolutním vítězem osmikilometrového závodu se stal domácí orientační běžec Jan Kolárik. Reprezentant týmu Edhouse.cz. se blýskl na trati se startem u zlínské Kocandy, s obrátkou v Rackové a cílem opět u Kocandy ve Zlíně, časem 26:13. Druhou příčku vybojoval se ztrátou 1 minuty a 38 sekund Filip Bukovjan (KESBUK), zisk třetího místa potěšil Martina Čmelíka z Leskovce (SK Hranice, 28:05). Matěj Beníček (KESBUK) doběhl v čase 28:17 čtvrtý a malenovický Filip Vabroušek (Sykora running, 28:21 byl pátý.

Běh Jižními Svahy 2021 vyhrál Jan Kolárik a Barbora Macurová

9.5.2021

Běh Jižními Svahy 2021 vyhrál přední zlínský orientační běžec Jan Kolárik a vicemistrině České republiky v půlmaratonu Barbora Macurová. Úvodního závodu běžeckého seriálu Běhy Zlín, který začal s tříměsíčním zpožděním, se zúčastnilo 170 běžců z celé Moravy.

Začíná seriál Běhy Zlín závodem ve Zlíně

21.4.2021

První závod seriálu Běhy Zlín v roce 2021 se uskuteční v neděli 9. května 2021. Trasa závodu má délku 8 kilometrů a vede po cyklostezce na Kocandě. Závod proběhne distanční formou, tak abychom dostáli hygienickým opatřením a aby akce byla pro všechny účastníky bezpečná.

Fotogalerie - 29. Běh jižními Svahy ve Zlíně / Milan Mikšík

Výsledky Běh Jižními Svahy 2021 - 8 km

Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 1 151 Jan Kolárik (1990) Edhouse.cz 00:26:13 200
2 2 48 Filip BUKOVJAN (1990) KESBUK 00:27:51 193.7699
3 3 66 Martin ČMELÍK (2001) SK Hranice 00:28:05 192.8798
4 4 114 Matěj BENÍČEK (1994) KESBUK 00:28:17 192.117
5 5 59 Filip VABROUŠEK (1999) Sykora running 00:28:21 191.8627
6 6 41 Jiří ČERVENKA (1986) SP Malenovice 00:28:51 189.9555
7 7 8 Filip TOMANEC (1987) 2B WINNER TEAM 00:28:59 189.4469
8 11 131 Dalibor JEDLIČKA (1991) ZVONEK SPORT Valašské Klobouky 00:30:05 185.2511
9 12 96 Adam Říha (2001) Tj Drslavice 00:30:07 185.124
10 13 57 Ondřej MINAŘÍK (1992) Valachbajk team 00:30:09 184.9968
11 14 24 Josef Barot (1982) Tj Slavkov pod Hostýnem 00:30:18 184.4247
12 17 34 Petr Hubík (1988) - 00:31:44 178.9574
13 22 12 Martin ORLOVSKÝ (1982) Tj Drslavice 00:31:55 178.2581
14 23 159 Jiří KOZUBÍK (1988) JuraZub Zlín 00:32:00 177.9402
15 25 154 Milan Šimek (2000) KESBUK 00:32:17 176.8595
16 30 115 Josef SÁBA (1986) STG Zlín 00:33:07 173.6809
17 32 33 Roman Janků (1986) ZVONEK SPORT Valašské Klobouky 00:33:12 173.363
18 34 90 František KRÁČALÍK (1998) SK Újezd 00:33:17 173.0451
19 40 81 Vlastimil Černíček (1985) 00:33:48 171.0744
20 41 67 Lukáš Dvořák (1989) Nabombíme to! 00:33:56 170.5658
21 42 163 Ludvik Simek (1986) 00:34:00 170.3115
22 43 78 Jan Kučera (1983) Mattoni FreeRun Zlín 00:34:10 169.6758
23 45 152 Ondřej DVORSKÝ (1988) Mattoni FreeRun Zlín 00:34:13 169.4851
24 47 113 Roman Prokop (2002) 00:34:31 168.3408
25 49 14 Martin Velcer (1990) Vizovice 00:34:35 168.0865
26 51 167 Pavel Elšík (1985) 00:34:48 167.26
27 54 93 Lukáš Foltýn (1994) STG Zlín 00:35:00 166.4971
28 55 18 Radek BURIETA (1985) Mattoni FreeRun Zlín 00:35:07 166.0521
29 56 103 Stanislav DALAJKA (1998) MS cycling 00:35:12 165.7343
30 61 9 Jakub Huryta (1991) --- 00:35:32 164.4628
31 66 54 Ondřej Soukeník (1983) Gauneři Zlín 00:36:09 162.1106
32 68 72 Miroslav ŠVIHEL (1986) BS Slopné 00:36:10 162.047
33 72 2 Martin Vraj (1992) --- 00:36:44 159.8856
34 73 100 Vít Kojecký (1991) 00:36:50 159.5041
35 74 94 Daniel KOČAŘ (1992) STG Zlín 00:36:51 159.4406
36 79 162 Richard ANDRÝSEK (1991) STG Zlín 00:37:30 156.9612
37 84 112 Jiří Mitáček (1991) M-sport 00:37:58 155.1812
38 85 36 Tomáš KOZEL (1992) Zlín 00:37:58 155.1812
39 88 122 Martin MACEK (1982) Easy fitness Zlín 00:38:03 154.8633
40 89 141 Radovan Kojecký (1982) VŠSK univerzita Zlín 00:38:09 154.4819
41 98 143 Jakub JEŘÁBEK (1989) Mattoni FreeRun Zlín 00:38:53 151.6847
42 100 102 Viktor POLÁCH (1983) Mattoni FreeRun Zlín 00:39:08 150.7311
43 104 123 Jan ŠKRABANA (1992) 00:39:36 148.951
44 106 175 Marek MIKLÁŠ (1984) Dětské centrum Zlín 00:40:05 147.1074
45 107 132 Marco Favero (1999) MS Cycling 00:40:08 146.9167
46 111 145 Vlastislav Hrabina (1988) 00:40:31 145.4545
47 114 128 Martin PITRUN (1985) 00:40:42 144.7552
48 127 148 Zdeněk LANGER (1983) Valachbajk team 00:43:00 135.9822
49 138 75 Jana VESELÁ (1990) ELJAM RUN 00:44:30 130.2606
50 139 84 Martin VALERIÁN (2002) Líní Panteři 00:44:44 129.3706
51 141 158 Josef FUSEK (1990) Stg zlin 00:45:06 127.972
52 148 17 Jakub Poledno (1992) 00:46:01 124.4755
53 154 121 Iveta MACEK (1987) Easy fitness Zlín 00:46:53 121.1697
54 167 124 Jakub Šťastný (1990) - 00:59:32 72.918
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 8 161 Svatopluk Janečka (1972) TJ SKI TURIST Velke Karlovice 00:28:59 189.4469
2 9 56 Jan KÁBELA (1978) SP Malenovice 00:29:07 188.9383
3 15 89 Tomáš MINAŘÍK (1981) Valachbajk team 00:31:17 180.6739
4 16 40 Petr Vabroušek (1973) Titan Trilife Zlín 00:31:39 179.2753
5 19 55 Jakub PLHOŇ (1978) Mattoni FreeRun Zlín 00:31:45 178.8938
6 20 99 Josef HUBÁČEK (1973) KESBUK 00:31:50 178.576
7 24 105 Roman Glůza (1978) RUBIC 00:32:05 177.6224
8 26 28 Zdeněk OHNŮTEK (1975) Lucoklimarunning 00:32:30 176.0331
9 31 140 Jan PRAŽAN (1978) TITAN TRILIFE 00:33:10 173.4901
10 33 6 Bohuslav KOMÍN (1976) Mattoni FreeRun Zlín 00:33:15 173.1723
11 35 53 David LAVIČKA (1973) GHOST team 00:33:19 172.918
12 37 170 Petr Pospíšil (1979) TJ Sokol Opava 00:33:39 171.6465
13 38 98 Libor REICH (1979) Mattoni FreeRun Zlín 00:33:43 171.3922
14 48 31 Zdeněk VLÁČILÍK (1977) SP Malenovice 00:34:33 168.2136
15 50 169 Zbyněk RAŠKA (1975) SP Malenovice 00:34:36 168.0229
16 58 7 Karel Machů (1975) SP Malenovice 00:35:26 164.8442
17 59 74 Petr Pančocha (1972) Sport club Kopec 00:35:29 164.6535
18 60 13 Pavel GABRHEL (1974) --- 00:35:30 164.59
19 62 168 Pavel MACEK (1979) Valachbajk team 00:35:50 163.3185
20 63 146 Jan BEZSLEZINA (1981) Mattoni FreeRun Zlín 00:36:00 162.6828
21 67 58 Pavel RŮŽIČKA (1976) Kolokroužek Zlín 00:36:09 162.1106
22 70 32 Miroslav DŘÍMAL (1976) Sykora running 00:36:30 160.7756
23 71 63 Petr MARTINEC (1975) Veselá 00:36:32 160.6484
24 75 38 Petr Borský (1972) Jisva Zlín 00:37:02 158.7413
25 76 87 František Machů (1980) 00:37:04 158.6141
26 77 144 Václav Zbranek (1981) Valachbajk team 00:37:08 158.3598
27 82 108 Jiří JAKEŠ (1977) ELEVEN HEAD CYKLOLIVE TEA 00:37:47 155.8805
28 83 171 Robert Stavinoha (1974) 00:37:50 155.6898
29 87 157 Daniel BRÁZDIL (1975) Mattoni FreeRun Zlín 00:38:00 155.054
30 90 62 Vladimír MIKLÁŠ (1981) MTB JAVOŘINA 00:38:10 154.4183
31 93 52 Jan Špaček (1977) ELJAMRUN 00:38:22 153.6554
32 95 83 Radim Valerián (1975) Líní Panteři 00:38:28 153.274
33 96 156 Daniel Richter (1977) 00:38:30 153.1469
34 101 125 Ondřej Pančocha (1978) 00:39:12 150.4768
35 109 126 Richard HOLÝ (1976) Mattoni FreeRun Zlín 00:40:25 145.836
36 112 153 Radim PAVLÍK (1973) Valachbajk team 00:40:34 145.2638
37 113 120 Filip ZEMAN (1978) Mattoni FreeRun Zlín 00:40:37 145.0731
38 116 86 Richard KUDĚLKA (1976) 1KD 00:41:08 143.1024
39 125 46 Libor POTOČNÝ (1981) MULTISPORT 361 00:42:47 136.8086
40 129 37 Robert Šperka (1981) AVEX SKI 00:43:05 135.6643
41 134 164 Jaromir Vája (1980) 00:43:54 132.5493
42 137 35 Jaroslav PANČOCHA (1976) Mattoni FreeRun Zlín 00:44:23 130.7057
43 149 27 Michal BARTOŠ (1977) 00:46:05 124.2212
44 151 26 Pavel Šichnárek (1976) Pavluz 00:46:15 123.5855
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 18 70 Bronislav MATOUCH (1965) JISVA ZLÍN 00:31:44 178.9574
2 36 138 Petr BENÍČEK (1971) STG Zlín 00:33:30 172.2187
3 39 39 Pavel ČERVENKA (1969) SP Malenovice 00:33:44 171.3287
4 52 16 Karel SÝKORA (1967) Sykora running 00:34:58 166.6243
5 57 19 David PROCHÁZKA (1970) AC BUGGER 00:35:16 165.48
6 81 106 Pavel KALIVODA (1971) STG Zlín 00:37:43 156.1348
7 103 20 Leoš ERNEST (1962) Titan Meniskus Lukov 00:39:34 149.0782
8 105 69 Martin KOZEL (1971) zlin 00:39:58 147.5524
9 108 129 Vlastimil KACHTÍK (1968) eSVS.CZ Team 00:40:12 146.6624
10 122 65 Roman ŠNAJDAR (1969) ELEVEN HEAD CYKLOLIVE TEA 00:42:17 138.7158
11 123 47 Marek MIČKA (1970) Vonica 80 00:42:29 137.953
12 131 85 David DOSPÍŠIL (1968) Nabombíme to! 00:43:17 134.9015
13 133 134 Pavel NOSEK (1970) 00:43:46 133.0579
14 155 76 Stanislav JURČA (1967) --- 00:47:42 118.0547
15 170 133 Karel THOMAYER (1967) ADEON 01:12:22 23.9669
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 21 101 Vlastimil BUKOVJAN (1961) KESBUK 00:31:50 178.576
2 92 23 Miroslav ŠVIHEL (1958) BS Slopné 00:38:15 154.1004
3 118 110 Ivo JURYGÁČEK (1959) Malenovické podhradí 00:41:13 142.7845
4 119 61 Jiří PETR (1954) Zlín - Kudlov 00:41:30 141.7038
5 128 135 Oldřich DOLEŽEL (1951) Holešov 00:43:04 135.7279
5 128 135 Jiři Procházka (1952) 00:43:04 135.7279
6 130 173 Jiří PROCHÁZKA (1952) 00:43:08 135.4736
7 136 71 Jiří Prokop (1956) Běhy Zlín 00:44:14 131.2778
8 157 68 Ivan Staňo (1961) 00:48:19 115.7025
9 169 166 Petr Škrabánek (1960) MK Seitl Ostrava 01:11:10 28.5442
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 27 109 Ondřej Hubáček (2007) KESBUK 00:32:40 175.3973
2 29 174 Mikis KOTOPULU (2006) Titan Trilife 00:32:50 174.7616
3 86 91 Pavel Šichnárek (2004) 00:37:58 155.1812
4 135 130 Vojtěch KACHTÍK (2006) eSVS.CZ Team 00:44:07 131.7228
5 159 21 Petr Solař (2006) Solario Team 00:48:27 115.1939
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 10 49 Barbora Macurová (1999) 2BWINNER 00:29:18 188.239
2 44 82 Lucie MIKLIŠOVÁ (2002) TITAN TRILIFE 00:34:12 169.5486
3 46 77 Eva KUČEROVÁ (1984) Mattoni FreeRun Zlín 00:34:19 169.1036
4 64 119 Gabriela DUNAJSKÁ (1997) ELJAM Run 00:36:03 162.4921
5 65 45 Helena CHROMEKOVÁ (1986) Slawex runners 00:36:07 162.2378
6 69 29 Adéla STAVINOHOVÁ (1998) Zlín 00:36:12 161.9199
7 94 165 Tereza Křenová (1991) STG Zlín 00:38:25 153.4647
8 97 139 Markéta Křižková (1998) 00:38:50 151.8754
9 102 4 Vanda DOSPÍŠILOVÁ (1995) Nabombíme to! 00:39:25 149.6503
10 110 160 Eva MALKOVÁ (1982) Slawex runners 00:40:27 145.7088
11 115 147 Anna Ježová (2002) Život je performance 00:40:43 144.6917
12 126 92 Jana OTAVOVÁ (1985) Slawex runners 00:43:00 135.9822
13 140 95 Andrea Adamíková (2001) 00:44:46 129.2435
14 143 142 Tereza Lavičková (1996) 00:45:20 127.082
15 150 10 Monika Pospíšilová (1985) Quort Team Zlín 00:46:13 123.7127
16 153 136 Miroslava Poláchová (1986) Mattoni FreeRun Zlín 00:46:22 123.1405
17 156 42 Adéla ERNESTOVÁ (2001) Titan Meniskus Lukov 00:48:14 116.0203
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 28 137 Helena KOTOPULU (1980) 00:32:49 174.8252
2 53 15 Mária SÝKOROVÁ (1979) Sykora running 00:34:59 166.5607
3 78 172 Zuzana Štychová (1981) SP Malenovice 00:37:12 158.1055
4 80 43 Simona GRULICHOVÁ (1972) AK Drnovice 00:37:33 156.7705
5 91 51 Dita DRÁTOVNÍKOVÁ (1979) 00:38:14 154.164
6 99 107 Petra MACKOVÁ (1973) STG Zlín 00:39:00 151.2397
7 117 118 Eva BLAŽKOVÁ (1979) Mattoni FreeRun Zlín 00:41:12 142.8481
8 120 64 Blanka Mazouchová (1972) Terénkozy 00:41:45 140.7502
9 121 11 Marcela PAVELÁKOVÁ (1977) --- 00:41:59 139.8601
10 142 80 Petra Šandová (1973) Atletika Holešov 00:45:10 127.7177
11 144 60 Andrea ZÁBOJNÍKOVÁ (1979) STG Holešov 00:45:22 126.9549
12 145 127 Lenka DOLEŽALOVÁ (1975) Mattoni FreeRun Zlín 00:45:24 126.8277
13 147 111 Alena Sojková (1975) 00:45:56 124.7934
14 152 155 Bronislava VÁJOVÁ (1981) STG ZLÍN 00:46:21 123.2041
15 158 79 Žaneta Foltýnová (1980) --- 00:48:19 115.7025
16 160 88 Magda BRAVENÁ (1976) Holky v pohybu ? 00:49:03 112.9053
17 162 50 Gabriela Winklerová (1981) 00:50:47 106.2937
18 163 116 Michaela MORYSOVÁ (1973) 00:50:51 106.0394
19 165 150 Klara Hluchanova (1975) Kolokroužek Zlín 00:52:29 99.8093
20 166 104 František JONÁK (1980) 00:53:45 94.9777
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 124 30 Olga Blaťáková (1970) Sports Development Přerov 00:42:31 137.8258
2 132 22 Marie TOMANOVÁ (1966) X-trail Orlová 00:43:24 134.4565
3 161 25 Eva SOLAŘOVÁ (1970) Solario team 00:50:21 107.9466
4 164 5 Iveta VICENÍKOVÁ (1968) Asi dobrý oddíl... 00:51:57 101.8436
5 168 176 Dagmar MERAŠICKÁ (1959) Barum Continental 01:08:00 40.623
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 146 149 Tereza ČIŽMÁŘOVÁ (2008) 00:45:55 124.857