Mikulášský běh

30.11.2024

Předešlý ročník - Mikulášský běh 2023

37. Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka

Propozice závodu

Charitativní běžecký závod seriálu Běhy Zlín na 10 a 5 kilometrů ve Zlíně-Loukách s doprovodným programem určeným pro širokou veřejnost. Pro běžce i příchozí je připravena bohatá tombola, mikulášský doprovodný program pro děti i dospělé a teplé občerstvení. Závodníci se mohou těšít na hezký závod se super atmosférou, bohatý startovní balíček a krásné pamětní medaile v ceně startovného. Výtěžek z akce putuje pro Nadační fond Krtek při dětské onkologii v Brně.

 • Prezence a registrace: od 09:30 do 11:30 hodin. V zázemí šaten fotbalového hřiště je možno se převléknout. Sprchy jsou k dispozici.
 • Start závodu: 12:00 hodin
 • Délka tratě: 10km (hlavní závod) a 5km
 • Povrch: cyklostezka a polní cesta
 • Hodnotné ceny pro vítěze dle možnosti pořadatelů
 • Věkové kategorie pro obě tratě dle pravidel soutěže Běhy Zlín

Startovné:

 • 500,- při registraci a platbě online do 27.11. do 23:59 hodin
 • 700,- při registraci a platbě na místě v den akce 30.11. do 11:30 hodin
 • 100,- mládež do 18 let (při registraci a platbě online do 27.11. 23:59) 
 • 200,- mládež do 18 let (při registraci a platbě na místě)

Občerstvení:

 • Teplé občerstvení, ionťák, čaj, ovoce, Cyrilovy brambůrky

Startovní balíček:

Pro běžce je připraven bohatý startovní balíček – Cyrilovy brambůrky, dárky od dalších partnerů, pamětní medaile v cíli.

Popis závodu:

Závod odstartuje přímo areálu fotbalového areálu ve Zlíně-Loukách. Trasa pak vede po široké travnaté cestě podél řeky Dřevnice od hřiště směrem do Prštného. Tady běžci přeběhnou řeku přes dřevěnou lávku a vrací se po cyklostezce zpátky do Louk.

Zde se poběží přes silnici „U Dřevnice“ dál po cyklostezce směrem do Zlína-Malenovic. U ulice Horní Mlýn se přes betonový mostek přebíhá na druhý břeh řeky Dřevnice a trasa vede zpět do prostoru startu opět po polní pěšině. Těsně před cílem pětikilometrové trasy se opět přebíhá silnice „U Dřevnice“.

Doprovodný program

Mikulášský a čertovský rej - nejrůznějších kostýmech včetně čertovských masek Krampus!

Polní kuchyně s gulášem a plackami z období první světové války včetně flašinetu – Von Macenau

Mikulášský doprovodný překážkový běh pro děti - Pro děti do 15 let je připraven v rámci doprovodného programu překážkový běh ve spolupráci s tréninkovou skupinou Spartan group Holešov. Připraveno je 10 překážek, délka tratě je cca 1km. U překážek asistují čerti, andělé a Mikuláši. Malé děti mohou na trať v doprovodu rodičů a nemusí absolvovat všechny překážky. Děti se do závodu registrují na místě. Startují jednotlivě v době od 10 do 11:30 hodin. V cíli závodu je pro děti připravena Mikulášská nadílka od Cyrilových brambůrek a partnerů akce. Startovné je dobrovolné – výtěžek půjde na Nadační fond Krtek.

Mikulášká nadílka - pokud rodiče chtějí dítěti předat vlastní Mikulášskou nadílku, mohou se na místě domluvit s Mikulášem, andělem a čertem.