Josefský běh

23.3.2024

Předešlý ročník - Josefský běh 2023

37. Josefský běh pro Poradenské a krizové centrum ve Zlíně

Běhy Zlín pořádaly v sobotu 23. března 2024 už 37. Josefský běh. Šlo o další běžecký závod celoroční soutěže vytrvalců Zlínska. Výtěžek z běhu byl věnován Poradenskému a krizovému centru ve Zlín, jehož jedna část sídlí v Čiperově vile na Burešově. Zde také bylo veškeré zázemí akce.

Výsledky ke stažení

Odkazy na všechny fotky

O závodu

Původně se běhával na Salaši, v roce 1988 byl přesunut do Zlína - Januštice, kde se na trati v okolí střelnice začalo znovu 1. ročníkem. V roce  1995 se přesunul o kousek dál na Burešov, kde zůstal až do současnosti. Jak z názvu vyplývá, závod se koná březnovou sobotu nejbližší svátku Josefa. 16. března 2019 se běh pořádaný Jirkou Prokopem a jeho kamarády uskutečnil již po 32. Až do roku 2017 se běhala 10 km trať s převýšením cca 215 na obrátkovitém okruhu se startem od zahrádkářské kolonie. Po výběhu lesní cestou se dále pokračovalo lesní asfaltkou přes Štákovy Paseky a dále po asfaltové cestě do Příluk, kde byla po seběhu na 5 km u kapličky obrátka. 

V roce 2018 se z důvodu afrického moru prasat v oblasti musel závod přesunout na protější kopec zlínského údolí na 5 km okruh kolem Tlusté hory. Startovalo se od zastávky MHD Maják, točna a stejně jako u Strojařské desítky se po náběhu do lesa přes závoru běželo zvlněnou asfaltkou až k rozcestí, kde se ale odbočilo doprava na šotolinovou cestu po Stezce zdraví. Po rovince následoval seběh k lesnímu hřišti a od odbočky u bunkru na lesní asfaltku čekal závodníky táhlý výběh pod Maják – televizní vysílač. Odtud se sbíhalo k závoře a dále do 2. kola.

V roce 2019 se závod vrátil na původní místo, ale trať se změnila na 5 km okruh. Po startu se běželo zvlněnou lesní cestou a po přeběhnutí potůčku následoval výběh po asfaltce přes Štákovy Paseky. Nad Pasekami se cesta narovnala a po naběhnutí na cestu od Příluk profil ve 2. polovině okruhu po Cyrilometodějské stezce převážně lehce klesal.

V roce 2020 epidemie koronaviru odsunula tradiční termín na srpen. Okruh byl opět trochu upraven, protože se běželo ve prospěch Dětského centra, které sídlí v Čiperově vile nedaleko tradičního startu od zahrádkářské kolonie. Po startu následoval průběh zahrádkářskou kolonií a dále se pokračovalo jako v roce 2019, jen výběh přes Štákovy Paseky se zkrátil. Od křížku se pokračovalo po modré lesní pěšinou k rozcestí Pod Štákovým vrškem a dále po asfaltce - Cyrilometodějské stezce k zadní bráně Dětského centra do 2. kola.

Po závodě Jiří Prokop, hlavní organizátor běžeckého seriálu vytrvalců Zlínska, každoročně s přáteli provádí vyhodnocení běžecké soutěže za předcházející rok.

Novinky související se závodem

Fotogalerie - 37. Josefský běh pro Poradenské a krizové centrum ve Zlíně / Milan Mikšík

Výsledky Josefský běh 2024 - 5 km

Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 7 29 Petr LOPRAIS (1989) MK Tlapky v tahu 00:22:11 82.1081
2 11 9 Pavel Dubčák (1986) 00:24:43 68.6448
3 17 23 Jiří KOLAR (1987) 00:27:01 56.4216
4 18 62 Petr VRBA (1991) 00:27:37 53.2329
5 19 58 Dominik VEČERA (2002) 00:27:56 51.55
6 21 21 Lukáš KNEBL (1985) Citibank Europe 00:29:32 43.0469
7 22 202 Tomáš LHOTSKÝ (1986) 00:30:10 39.6811
8 23 198 Tomáš RAK (2002) 00:31:17 33.7467
9 24 56 Michal VAŠINA (1994) Sidonie 00:31:22 33.3038
10 29 24 Jaroslav KOLÁŘ (1991) Rychlé šípy 00:33:07 24.0035
11 30 10 Matěj FAGULEC (2003) 00:36:36 5.4916
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 3 2 Ivan BALÍČEK (1981) BALDATEAM 00:20:42 89.9911
2 8 51 Pavel ŠTĚPÁN (1984) Fyzio Step 00:23:06 77.2365
3 10 43 Viktor POLÁCH (1983) Mattoni FreeRun Zlín 00:23:59 72.5421
4 13 30 Martin MACEK (1982) Easy fitness Zlín 00:25:38 63.7733
5 15 50 Antonín ŠMIGURA (1977) Korunka Luhačovice 00:26:26 59.5217
6 20 196 Radek LANGER (1975) STG ZLÍN 00:29:05 45.4384
7 25 25 Petr KOPLÍK (1983) Mártyho Afro Cirkus [MAC] 00:31:25 33.0381
8 26 184 Miroslav HOLÍK (1982) 00:31:42 31.5323
9 27 197 Pavel MICHALÍK (1983) 00:31:52 30.6466
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 31 22 Vladislav KNEBL (1935) TOMA Otrokovice 00:45:56 1
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 1 16 Ondřej HUBÁČEK (2007) KESBUK 00:18:49 100
2 2 12 Jiří FLAŠAR (2008) Biatlon Halenkovice 00:20:09 92.9141
3 28 39 Lukáš PAVELÁK (2008) STG Zlín 00:32:56 24.9779
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 4 187 Nikos KOTOPULOS (2010) TITAN TRILIFE 00:20:46 89.6368
2 5 57 Miroslav VAVRUŠA (2010) SUPP STORE NAPAJEDLA 00:21:25 86.1825
3 6 53 Ondřej TRŇÁČEK (2009) 00:21:40 84.8539
4 9 34 Ondřej MERAVÝ (2010) TJ Jiskra Otrokovice 00:23:34 74.7564
5 12 35 Šimon MERAVÝ (2012) TJ Jiskra Otrokovice 00:25:24 65.0133
6 14 20 Michael Jan KNEBL (2014) SK Hanácká Slavia Kroměříž 00:25:47 62.9761
7 16 186 Jáchym SPOREK (2013) Cyklokroužek Fryšták 00:26:46 57.7502
8 32 61 David VOHNÍK (2011) 00:52:11 1
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 5 32 Jana MARKOVÁ (1987) 00:26:32 88.9044
2 6 19 Zuzana KAŠPAROVÁ (1997) Poradenské a krizové centrum 00:26:58 87.09
3 7 27 Eva KRATOCHVÍLOVÁ (1986) Korunka Luhačovice 00:27:22 85.4152
4 8 185 Jana SPORKOVÁ (1986) SPORÁCI 00:27:31 84.7872
5 12 31 Natálie MARCOŇOVÁ (2000) 00:28:10 82.0656
6 15 8 Vanda DOSPÍŠILOVÁ (1995) Nabombíme to! 00:29:03 78.3671
7 19 47 Dagmar SMILKOVÁ (1988) Dashia_a_r_t 00:29:30 76.4829
8 20 69 Radka Žitníková (2003) UTB FaME 00:29:35 76.134
9 21 18 Hana JURAJDOVÁ (2002) UTB 00:29:54 74.8081
10 22 7 Anna CALÁBKOVÁ (2003) UTB 00:29:55 74.7383
11 24 46 Lucie REPKOVÁ (1987) Fyzio Step 00:31:33 67.8995
12 26 4 Petra BERNATÍKOVÁ (1991) 00:32:19 64.6895
13 27 52 Markéta ŠŤUKAVCOVÁ (1989) 00:32:27 64.1312
14 31 55 Tereza VANUROVA (1987) 00:34:08 57.083
15 33 26 Viktorie KOZLOVÁ (2003) 00:36:38 46.6155
16 34 59 Aneta VELCEROVÁ (1989) 00:38:53 37.1947
17 39 183 Michaela SEDLÁČKOVÁ (1992) 00:56:21 1
18 41 13 Michaela GREGOROVÁ (1992) 00:58:11 1
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 10 1 Hovorková Tamar JANUŠKOVÁ (1980) 00:27:45 83.8102
2 11 5 Eva BLAŽKOVÁ (1979) Mattoni FreeRun Zlín 00:28:09 82.1354
3 13 11 Zuzana FIŠEROVÁ (1979) SKI Klub Valašské Meziříčí 00:28:27 80.8793
4 16 65 Andrea ZÁBOJNÍKOVÁ (1979) STG Zlín 00:29:05 78.2275
5 17 44 Linda Luisa RADECKÁ (1978) SKP Zlín 00:29:07 78.0879
6 18 3 Petra BALÍČKOVÁ (1980) BALDATEAM 00:29:09 77.9484
7 28 28 Kateřina LÁNÍKOVÁ (1982) 00:33:07 61.3398
8 29 66 Dana ZACHOVÁ (1975) 00:33:15 60.7816
9 32 48 Magdaléna ŠEVČÍKOVÁ (1977) 00:36:07 48.7788
10 36 182 Marcela MIKLÁŠOVÁ (1983) Poradenské a krizové centrum 00:56:19 1
11 37 17 Iveta JAKUBOVÁ (1979) 00:56:19 1
12 38 33 Martina MAŠKOVÁ (1978) 00:56:20 1
13 40 38 Hana NÁBĚLKOVÁ (1982) 00:58:11 1
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 14 195 Jitka KLUSALOVÁ (1973) 00:28:29 80.7397
2 23 189 Renata HÁLOVÁ (1974) 00:31:15 69.1556
3 30 63 Jana VRUBELOVÁ (1973) Poradenské a krizové centrum 00:33:56 57.9204
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 1 67 Barča ŽALUDKOVÁ (2007) SP Malenovice 00:23:53 100
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 2 180 Terka ŽALUDKOVÁ (2009) SP Malenovice 00:24:32 97.2784
2 3 6 Eliška BŘEZÍKOVÁ (2009) 00:25:07 94.836
3 4 54 Věra VABROUŠKOVÁ (2011) TITAN TRILIFE 00:25:29 93.3008
4 9 40 Natálie PAVLENKOVÁ (2009) 00:27:45 83.8102
5 25 36 Valerie MULLEROVÁ (2012) Valachbajk team 00:32:15 64.9686
6 35 37 Vendula NÁBĚLKOVÁ (2011) 00:55:53 1

Výsledky Josefský běh 2024 - 10 km

Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 1 79 Pavel CIMBÁLNÍK (1985) AC Sportguides Rožnov p. Radhoštem 00:35:26 200
2 2 173 Andrej VIŠNĚVSKÝ (1991) Fyzio Step 00:36:09 197.9774
3 3 175 Jakub VODÁREK (1988) Vseproakci.cz 00:38:16 192.0038
4 4 166 Filip VABROUŠEK (1999) Sykora running 00:38:25 191.5804
5 7 112 Michal KAŠPAR (1993) SKOB Zlín 00:38:42 190.7808
6 8 130 Ondřej MINAŘÍK (1992) Valachbajk team 00:38:58 190.0282
7 10 84 Jiří ČERVENKA (1986) SP Malenovice 00:39:52 187.4882
8 11 81 Vlastimil ČERNÍČEK (1985) SUPP STORE NAPAJEDLA 00:40:02 187.0179
9 13 70 Jan BEČICA (1993) Valachbajk team 00:41:06 184.0075
10 14 102 Rudolf HRADIL (1990) 00:41:20 183.349
11 16 201 Petr JEŘÁBEK (1993) 00:41:53 181.7968
12 18 71 Petr BEČICA (1990) Valachbajk team 00:42:36 179.7742
13 19 159 Jaromír STRNKA (1987) SUPP STORE NAPAJEDLA 00:43:09 178.222
14 22 87 Ondřej DVORSKÝ (1988) Mattoni FreeRun Zlín 00:44:33 174.2709
15 24 97 Martin HALAŠKA (1987) 00:45:08 172.6246
16 25 191 Filip NĚMĚC (1992) 00:45:23 171.9191
17 32 132 Tomáš MLÝNEK (1985) 00:46:40 168.2973
18 44 134 Tomáš MOTLOCH (1993) STG Zlín 00:49:56 159.0781
19 45 114 Milan KORENY (1991) 00:50:00 158.8899
20 48 78 Radek BURIETA (1985) Mattoni FreeRun Zlín 00:50:40 157.0085
21 49 86 Tomáš DOSPÍŠIL (1985) STG Zlín 00:50:41 156.9614
22 51 170 David VELCER (1988) Vizovice 00:51:38 154.2803
23 52 140 Filip PLÁŠEK (1996) Fc Provodov 00:52:03 153.1044
24 57 200 Jan ŠKABARA (1992) 00:52:33 151.6933
25 59 115 Jakub KOTAL (1990) 00:53:08 150.047
26 63 147 Lubomír RAK (1992) Petrovjan 00:53:52 147.9774
27 68 124 Petr MARKYTÁN (1986) 00:54:54 145.0611
28 69 169 Václav VEČEŘA (1989) Borci ze židle 00:55:06 144.4967
29 72 131 David MIŠUREC (1990) 00:56:38 140.1693
30 79 151 Ondřej SLOVÁČEK (1997) 01:00:57 127.9868
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 5 179 Přema ŽALUDEK (1977) SP Malenovice 00:38:34 191.1571
2 6 162 Radoslav ŠÍBL (1980) EKODRILL ZLÍN 00:38:37 191.016
3 12 110 Jan KÁBELA (1978) SP Malenovice 00:41:01 184.2427
4 23 108 Roman JANUŠKA (1981) Samodílné skejty 00:45:04 172.8128
5 28 137 Martin PEKAŘ (1980) www.zlinska50.cz 00:45:47 170.7902
6 30 141 Jakub PLHOŇ (1978) Mattoni FreeRun Zlín 00:45:59 170.2258
7 33 74 Jan BEZSLEZINA (1981) Mattoni FreeRun Zlín 00:47:54 164.8166
8 36 123 František MACHŮ (1980) Kruháč team UB 00:48:40 162.6529
9 37 174 Zdeněk VLÁČILÍK (1977) SP Malenovice 00:48:47 162.3236
10 39 148 Zbyněk RAŠKA (1975) SK ZaFaR Frenštát p. R. 00:49:05 161.477
11 40 77 Jaroslav Buček (1975) Sykora running 00:49:08 161.3358
12 41 117 Petr KOVAŘÍK (1979) 00:49:18 160.8655
13 42 101 Ivo HORKÝ (1984) Zlín 00:49:33 160.1599
14 43 156 Ondřej SOUKENÍK (1983) Gauneři Zlín 00:49:41 159.7836
15 47 73 Tomáš BERNATÍK (1984) Babice 00:50:08 158.5136
16 50 90 Jaroslav FIODOR (1984) Slečinky Napajedla 00:51:26 154.8448
17 53 88 Radek ERBEN (1977) 00:52:07 152.9163
18 54 111 Jiří KAPUCIÁN (1975) SP Malenovice 00:52:12 152.6811
19 55 149 Martin RES (1977) Mattoni FreeRun Zlín 00:52:24 152.1167
20 56 96 Pavel HAJEK (1983) www.zlinska50.cz 00:52:27 151.9755
21 58 176 Filip ZEMAN (1978) Mattoni FreeRun Zlín 00:52:57 150.5644
22 66 178 Oldřich Žák (1975) Slawex runners 00:54:51 145.2023
23 67 118 Richard KUDĚLKA (1976) STG Zlín 00:54:53 145.1082
24 77 129 Marek MIKLÁŠ (1984) Poradenské a krizové centrum 01:00:20 129.7272
25 81 103 Petr HRUŠKA (1976) 01:06:56 111.1007
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 9 107 Svatopluk JANEČKA (1972) Ski Turist Velké Karlovice 00:39:09 189.5108
2 15 85 František DOSOUDIL (1970) Solario team 00:41:24 183.1609
3 17 105 Marek CHMELA (1974) Valachbajk team 00:42:21 180.4798
4 20 104 Josef HUBÁČEK (1973) KESBUK 00:43:40 176.7639
5 21 127 Bronislav MATOUCH (1965) TITAN TRILIFE 00:44:30 174.412
6 26 192 David LAVIČKA (1973) Ghost Team 00:45:26 171.778
7 29 76 Roman BUBLÁK (1971) NESMÍŠ TO VZDÁT !!! 00:45:48 170.7432
8 34 94 Pavel GABRHEL (1974) STG Zlín 00:48:23 163.4525
9 35 167 Petr VABROUŠEK (1973) TITAN TRILIFE 00:48:37 162.794
10 38 145 David PROCHÁZKA (1970) AC BUGGER 00:49:01 161.6651
11 60 99 Mojmír HERYÁN (1974) TJ Mrlínek 00:53:10 149.953
12 64 199 David ZACHARA (1973) 00:54:23 146.5193
13 70 171 Petr VIDLÁŘ (1971) SP Malenovice 00:55:14 144.1204
14 73 158 Luděk STRÁNSKÝ (1967) Fitcentrum L-S Club Vrchlabí 00:57:11 138.6171
15 75 60 David DOSPÍŠIL (1968) Fuck Cancer 00:59:18 132.6435
16 82 194 Mario VÁCLAVEK (1966) OREL ZLÍN 01:16:21 84.5249
17 83 160 Karel SÝKORA (1967) Sykora running 02:15:14 1
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 27 95 Josef GARGULÁK (1962) Sykora running 00:45:41 171.0724
2 31 193 Dušan CENCINGER (1964) SP MALENOVICE 00:46:38 168.3913
3 61 82 Tomáš ČERNÝ (1958) All Blacks Otrokovice 00:53:23 149.3415
4 62 172 Jiří VINKLÁREK (1961) TJ Rožnov pod Radhoštěm 00:53:39 148.5889
5 65 163 Miroslav ŠVIHEL (1958) B.S. Slopné 00:54:30 146.19
6 71 109 Ivo JURYGÁČEK (1959) SP Malenovice 00:56:19 141.063
7 74 138 Jiří PETR (1954) Kudlov 00:57:25 137.9586
8 76 91 Petr FOJTÍK (1964) Zvonek Sport Valašské Klobouky 01:00:15 129.9624
9 78 142 Leopold POLANSKÝ (1963) Valachbajk team 01:00:45 128.5513
10 80 146 Jiří PROKOP (1956) Běhy Zlín 01:02:19 124.1298
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 46 154 Petr SOLAŘ (2006) Solario team 00:50:04 158.7018
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 2 120 Markéta LACIKOVÁ (2003) Démonky staříčských štol 00:44:23 197.3004
2 3 188 Petra JENYŠOVÁ (1991) KESBUK 00:45:02 195.7964
3 5 139 Jana PIRKOVA (1993) Sykora running 00:46:38 192.0941
4 6 144 Kateřina Pospíšilová (1995) Hostýn trail 00:47:45 189.5102
5 8 121 Karolína LEČBYCHOVÁ (1991) 00:48:55 186.8106
6 10 106 Helena CHROMEKOVÁ (1986) Slawex runners 00:50:25 183.3398
7 11 143 Ludmila POMPOVÁ (1998) Canicross Zlín 00:52:16 179.059
8 13 165 Jana TORALOVÁ (1986) Kruháč team UB 00:53:04 177.2079
9 15 152 Veronika SMYČKOVÁ (1986) SUPP STORE NAPAJEDLA 00:54:12 174.5854
10 17 125 Tereza MARŠALÍKOVÁ (1996) STG Zlín 00:56:30 169.2634
11 22 100 Alena HOLBOVÁ (1986) 01:00:50 159.2364
12 23 126 Markéta MARTINKOVÁ (1997) 01:00:57 158.9664
13 29 80 Martina ČAPKOVÁ (1999) 01:09:53 138.2954
14 30 190 Markéta ČEHOVÁ (1991) Mattoni FreeRun Zlín 01:12:55 131.2765
15 31 157 Nicola STAROVÁ (2002) STG Zlín 01:18:48 117.6629
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 1 116 Helena KOTOPULU (1980) Triteam Zlín 00:43:13 200
2 4 161 Mária SÝKOROVÁ (1979) Sykora running 00:45:24 194.9479
3 7 68 Jana ŽALUDKOVÁ (1975) SP Malenovice 00:48:42 187.312
4 14 177 Mirka ZICHOVÁ (1981) Slawex runners 00:54:00 175.0482
5 16 133 Jana MORAVCOVÁ (1981) TJ Sokol Vizovice 00:54:55 172.9271
6 18 150 Daniela SCHLOSSEROVÁ (1975) 1KD 00:57:19 167.3737
7 20 136 Marcela PAVELÁKOVÁ (1977) STG Zlín 01:00:11 160.7405
8 24 93 Žaneta FOLTÝNOVÁ (1980) STG Zlín 01:02:17 155.8812
9 26 92 Nina FOJTŮ (1979) Mattoni FreeRun Zlín 01:05:25 148.6309
10 27 128 Pavlína MATUŠKOVÁ (1977) STG Zlín 01:05:42 147.9753
11 28 168 Bronislava VÁJOVÁ (1981) STG Zlín 01:09:43 138.6811
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 9 119 Hana LACIKOVÁ (1973) Démonky staříčských štol 00:50:02 184.2268
2 12 98 Šárka HAVLÍKOVÁ (1974) Mattoni FreeRun Zlín 00:52:53 177.6321
3 21 164 Marie TOMANOVÁ (1966) X-Trail Orlová 01:00:42 159.5449
4 25 155 Eva SOLAŘOVÁ (1970) Solario team 01:04:54 149.8265
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 19 181 Lucie ŽAROSKÁ (2007) Mattoni FreeRun Zlín 01:00:00 161.1647