SriChinmoy podzim 2017 od Andreje

1/12/2017

Startovní listina 7. ročníku podzimního Sri Chinmoy 1/2 maratonu, konaného v neděli 26. listopadu, byla velmi nabitá skvělými běžci. O tom svědčí velmi rychlé časy. Pod 1:20 doběhlo 11 mužů a vítěz Libor Černocký (OOB TJ Slovan Luhačovice) zaostal za traťovým rekordem jen o 10 vteřin.

S dvouminutovým náskokem vyhrál orientační běžec Libor Černocký (OOB TJ Slovan Luhačovice), který se po prvním okruhu (cca 2400 metrů) odtrhl od dvou pronásledovatelů (Filip Vabroušek a Pavel Hradil). Filip s Pavlem byli následně předběhnuti zkušenými běžci starší generace (Kolárik, Klement, Žaludek, Kučera). Janu Kolárikovi se podařilo poodběhnout, vytvořit si mírný náskok a vybojovat druhé místo. Běžel přitom svůj první závodní půlmaraton, předtím ho zkoušel jen v tréninku. Jeho čas je tedy na první zkušenost unikátní.  O třetí místo se rozhodovalo ve skupině. Bronz si jako zkušený běžec pohlídal Přema Žaludek (BS Slopné) -1:16:07.

Dále je třeba zmínit mimořádný výkon běžce Bronislava Matoucha (52 let). Ten si zlepšil svůj osobní čas o 7 minut na 1:21:48 a porazil dlouhodobého favorita borců nad 50 let Jana Bukovjana (KES BUK Team) - 1:23:17. 56-ti letý Bukovjan doposud neměl v této věkové kategorii ve zlínském regionu konkurenci.

Z žen byla nejrychlejší celkově 28. Magda Janková (RUN & MUM) -1:27:47, která si osamocena doběhla pro vítězství. Druhá doběhla Jana Žaludková (BS Slopné) – 1:33:37 a třetí Lenka Venerová (Alfa Tri Team) – 1:34:49.

Závodu uspořádaného Sri Chimnoy maraton teamem na 2400 m dlouhém rovinatém asfaltovém okruhu v průmyslové zóně v Příluku u Zlína se po nočním dešti za oblačného počasí s teplotou 4°C zúčastnili běžci z Česka, Slovenska a Rakouska. Celkem jich na tento závod, který byl současně 9. závodem zlínského běžeckého seriálu, dorazilo 125, včetně 27 žen.

Po závodě byl v prostorách firmy MADAL BAL, kde byla rovněž prezentace a zázemí závodu, připraven oběd pro účastníky a poté proběhlo vyhlášení 3 nejlepších mužů a žen.

Výsledky Sri Chinmoy 1/2 maratonu najdete v menu Termínovka / výsledky.

Fotogalerii najdete na webu pořadatele

Náš běžecký seriál bude pokračovat prosincovou klasikou v sobotu 9. prosince, kterou je 30. ročník Mikulášského běhu na 10 km na obrátkovém okruhu v Příluku u Zlína. Vítáni tak budou běžci a běžkyně nejen v podobě Mikuláše, ale i jeho neméně důležitého doprovodu.

Nezapomeňte na možnost sníženého startovného při přihlášení a platbě předem.