Silvestrovský běh - reportík a foto od Zbyňka

3/1/2015

Jak sliboval leták s pozvánkou na Silvestrovský běh, uspořádaný o.s. TRI LIFE Zlín, během závodu panovaly téměř polární podmínky, když se ale naštěstí po nočních mrazech za krásného slunečného počasí oteplilo na příjemných -5° C.

Poslední 17. závod běžeckého seriálu přilákal poslední den roku 2014 do Zlína k tenisovým kurtům na Vršavě celkem 109 účastníků. K tomu od 10 hodin závodily na tratích 250, 500 a 1000 m děti. Po nich v 11 hodin odstartoval hlavní závod na trasu od tenisových kurtů po cyklostezce na kraj Kostelce a zpět, kterou závodníci absolvovali 2x, což představovalo celkem 10 rovinatých kilometrů. Částečně se běželo po mokrém asfaltu, ale místy byl na trase rozbředlý poprašek sněhu. Po první obrátce na 2,5 km běžela v čele čtveřice závodníků ve složení Merva, Šíbl, Janečka a Jasenský. Po 2. obrátce v polovině závodu se v čele osamostatnila dvojice Merva – Šíbl, následovaná s 5 vteřinovým odstupem běžícím Janečkou a už s větší ztrátou Jasenským. Po poslední obrátce na 7,5 km vypadala situace obdobně a tak se o vítězi rozhodovalo až v samotném závěru, v němž byl lepší a v čase 34:52 s náskokem 4 vteřin zvítězil Milan Merva z pořádajícího Author Tufo Trilife Zlín. Druhý doběhl Radek Šíbl (Ecodlrill Zlín) a se ztrátou 10 vteřin 3. místo obsadil Svatopluk Janečka (Zlín).

V ženách opět stylem start cíl s velkým náskokem zvítězila Jana Žaludková (Cyklogat Malenovice), která do cíle doběhla za 40:58 a obsadila celkové 24. místo. Za ní s odstupem 2 minut a 40 vteřin v čase 43:38 doběhla Věra Vystrčilová (KES Buk Team Otrokovice) a třetí za 44:55 finišovala Petra Vybíhalová z pořádajícího Author Tufo Trilife Zlín.

Tak jako na Mikulášském a Štěpánském běhu nechyběl Tomáš Doleschal (Moraviaman Team Otrokovice), který závod absolvoval jak jinak než za kočárem a s časem 43:36 obsadil celkové 48. místo.

Za dobrovolné startovné všichni dostali občerstvení před a po závodě a poté první tři z každé kategorie převzali ceny z rukou Petra Vabrouška.

Výsledky Silvestrovského běhu jsou v menu Závody / výsledky.

Nyní nás čeká krátká pauza a nový ročník běžeckého seriálu začne opět Během Jižními svahy v sobotu 14. února, přičemž vyhlášení konečného pořadí za rok 2014 proběhne tradičně po doběhu Josefského běhu.

UPOZORNĚNÍ : termín Josefského běhu bude upřesněn, stejně jako termínovka 2015 s upřesněním započítávaných závodů do seriálu.

Děkujeme všem běžcům za účast v seriálu v roce 2014. Odpočiňte si, potrénujte a už teď Vás všechny zveme v sobotu 14. února do Zlína na Běh Jižními svahy.