Pořadí

Aktuálně

Pozvánka na Běh přes valašské kotáry
16/10/2019

Další víkend a další závod – Atletický klub Zlín pořádá v neděli 20. října v centru Zlína na náměstí Míru 72. ročník městského běhu - Běh přes valašské kotáry. Ten je v pořadí 11. závodem zlínského běžeckého seriálu.

Kašavský kros – 10. závod
15/10/2019

V sobotu 12. října uspořádal Valachbajk team v Kašavě 4.ročník běžeckého závodu Kašavský kros. Letos byl tento závod poprvé součástí seriálu Běhy Zlín. Opět bylo objednáno téměř letní počasí. Pro hlavní závod byla připravena 16 km trať se 700 m převýšením a pro ty, co si na ni netroufli, její zkrácená verze na 7,5 km se 300 m převýšením. V dopoledních hodinách se konaly závody dětí, kterých bylo celkově přes 50, na tratích od 100 m do 1,3 km. Hlavní závod startoval těsně po poledni. Předcházela mu totiž zazpívaná česká státní hymna a poté minuta ticha, v rámci státního smutku za mistra Karla Gotta. Kratší trasa startovala o půl hodiny později. Dlouhou trasu doběhlo 66 a krátkou 61 běžců.

Sri Chinmoy 1/2 maraton – 9. závod
8/10/2019

Stejně jako začátkem března na stejném okruhu v Přílukách u Zlína uspořádal Sri Chinmoy Marathon Team v neděli 6. října podzimní verzi Sri Chinmoy 1/2 maratonu. Na startu 9. závodu seriálu se při zatažené obloze s teplotou 7°C sešlo celkem 58 běžců a 10 žen, kteří po oběhnutí téměř 9-ti kol po asfaltové cestě a cyklostezce na okraji průmyslové zóny uběhli vzdálenost 21,0975 km.