• Aktuálně
  • Zlínský podzimní půlmaraton v Přílukách vyhráli Jiří Petr a Jana Žaludková

Zlínský podzimní půlmaraton v Přílukách vyhráli Jiří Petr a Jana Žaludková

7/11/2018

Devětatřicetiletý Jiří Petr z Kovalovic u Brna (Salomon/Suunto) zvítězil v 8. ročníku Zlínského podzimního půlmaratonu. Největší favorit dosáhl v Přílukách v 21,1 kilometru dlouhém mezinárodním podniku rozloženém do devíti okruhů, času 1:12:06.

To je zároveň mužský traťový rekord závodu. Stříbrnou příčku obsadil časem 1:17:21 zlínský Svatopluk Janečka, třetí místo vybojoval Pavel Czerný z týmu Never Alone (1:18:41). V konkurenci 87 půlmaratonců doběhl dále Libor Černocký ze Slovanu Luhačovice čtvrtý (1:18:57) a Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 1:20:08) pátý. ,,Po delší době jsem si chtěl zase vyzkoušet dlouhý závod. K půlmaratonu v Přílukách jsem ale přistupoval s respektem,“ přiznal nejúspěšnější regionální běžec v nedělním podzimním půlmaratonu v krajském městě Svatopluk Janečka. Ten od začátku bojoval o stříbrnou příčku.

,,Jiří Petr byl od startu suverénní. Já jsem dva okruhy běžel společně s Černockým. Po pěti kilometrech jsem se od něho odpoutal, a přestože mi v závěru docházely síly, tak jsem měl druhé místo pod kontrolou. Od šestnáctého kilometru mi ovšem hodně těžkly nohy,“ nezapíral zlínský vytrvalec Janečka.  Žen se na startu sešlo sedmnáct. Zlatou příčku mezi nimi s velkým náskokem získala Jana Žaludková ze Zlína. Třiačtyřicetiletá vytrvalkyně dominovala časem 1:31:15. Druhá byla Lucia Friedlaenderová (Mattoni Freerun Zlín, 1.36:07), bronz brala za čas 1:38:52 Mária Sýkorová (Sýkora Running). Slavičínská Vendula Skoupá skončila čtvrtá (1:40:00) a Martina Latináková (Zvonek Sport Valašské klobouky, 1:40:41) pátá.

,,Půlmaraton jsem naposledy běžela loni na konci listopadu. Letos trénuji s Davidem Holíkem. Ten umí pracovat s energií v těle a odstranit blokace. Proto v posledním období běhávám uvolněně, skoro bez námahy,“ vysvětlovala v cíli Jana Žaludková. Tu v neděli ovšem mírně limitovaly bolesti bederní páteře. ,,Přesto to byl krásný závod. V něm jsem se od začátku ujala vedení a na první pozici už jsem zůstala až do konce,“ užívala si půlmaraton v Přílukách Žaludková, která ještě v neděli odpoledne relaxovala na in-line bruslích, na níž najezdila dalších zhruba dvacet kilometrů.