Výsledky z Kudlova a pozvánka na Luhačovice

SVATOVÁCLAVSKÝ BĚH DO KUDLOVA 2015

V pondělí 28. září se za větrného, ale slunečného počasí s teplotou 15°C uskutečnil  6. ročník Svatováclavského běhu do Kudlova, uspořádaný Titan sport clubem.
Letošní ročník doznal podstatných změn v trase, která se mimojiné prodloužila z 3,5 km na 3,9 km s převýšením cca 220 m. Také místo startu se přesunulo z parkoviště u městských lázní ve Zlíně na atletický Stadión mládeže. Po proběhnutí jednoho okruhu 29. účastníků pokračovalo branou okolo plaveckého 25 m bazénu po silnici směrem na Kudlov. V zatáčce nad bývalou sběrnou papíru trasa ze silnice odbočila vpravo do lesa, kde závodníky čekalo první 150 m výživné stoupání.
Po tomto výběhu se utvořila vedoucí dvojice Martin Hečko a Svatopluk Janečka. Dále trasa vedla ulicí Na Vrchovici a ulicí Modrou k ul. Zelená. Tady čekalo další 500 m prudšího stoupání až k místu U Pomníku padlých. Zde se sklon silnice ven z Kudlova zmenšil a do cíle na točnu MHD na kraji obce už závodníci sbíhali. Dvojice uprchlíků si to rozdala až v závěrečném finiši, kde měl více sil Martin Hečko (Valachbajk Team) a s časem 18:09 zvítězil . Druhý za 18:12 doběhl Svatopluk Janečka (Zlín) a třetí se umístil Andrej Višněvský (FTVS UK) – 18:43. V závodě žen za 21:27 zvítězila Jana Žaludková (Cyklogate) před Lucii Javorovou (Valachbajk Team) - 21:56 a Janou Kadlíkovou z Kudlova (26:30).