• Úvod
  • Aktuálně
  • Tomáše Navrátila podporovala přítelkyně. Helena Kotopulu věnovala první příčku manželovi

7/1/2019

Zlín – Tomášovi Navrátilovi z AK Kroměříž se poslední den v roce ve Zlíně líbí. V pondělí totiž v krajském městě už počtvrté v řadě triumfoval v mezinárodním Titan Trilife Silvestrovském běhu. V letošním 8. ročníku desetikilometrového závodu dosáhl na trati na cyklostezce z Vršavy do Kostelce a zpět, času 33:04. Stříbrný domácí Martin Hečko (Sýkora Runnig) za ním v cíli zaostal o 2 minuty a 2 sekundy, třetí místo obsadil v čase 35:07 další běžec ze Zlína Svatopluk Janečka.

"Těšil jsem se na souboj s Radkem Šíblem. Ten ale tentokrát do Zlína nepřijel,“ byl trochu zklamaný Tomáš Navrátil. Jeden z jeho kvalitních soupeřů mu tak usnadnil cestu k obhajobě první příčky ve zlínském Silvestrovském běhu z roku 2015, 2016 a 2017. "Navíc silní zlínští triatlonisté startovali pouze na pětikilometrové trati. Závod jsem ovšem nepodcenil a už na první obrátce jsem byl bezpečně na prvním místě.  Pak už jsem běžel na čele osamoceně a s velkým náskokem jsem zvítězil. Hodně mi také pomohla podpora přítelkyně Zuzany, která si po dlouhodobém zranění také zazávodila na pětikilometrové trati,“ usmíval se při vyhlašování výsledků spokojený třicetiletý Navrátil.

Při loučení se sportovním rokem 2018 ve Zlíně se v konkurenci 114 mužů v první desítce výsledkové listiny ještě zviditelnili další známí vytrvalci. Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 35:52 skončil čtvrtý, Filip Vabroušek (AK Zlín, 36:12) pátý, Roman Špičák z pořádajícího klubu Titan Trilife Zlín šestý (36:52) šestý, veterán Bronislav Matouch (Jisva Zlín, 36:55) sedmý, Milan Šimek (KESBUK Team Otrokovice, 37:04) osmý, Tomáš Minařík z kašavského Valachbajk Teamu devátý (37:19) a Jan Kábela (SP Malenovice, 37:22) desátý.

Žen se na Vršavě sešlo sedmadvacet. Prvenství mezi nimi vybojovala Helena Kotopulu (Titan Trilife Zlín, 40:34)), před Silvii Zvonkovou z valašskoklobouckého Zvonek Sportu, jež byla v cíli o devětapadesát sekund pomalejší. Bronzovou pozici získala Simona Světinská (Titan Trilife Zlín, 42:18). Lucia Friedlaenderová z týmu Mattoni Freerun Zlín doběhla čtvrtá (42:50) a Mária Sýkorová (Sýkora Running, 43:28) byla pátá.

"Závod jsem začala s rozvahou. Nenechala jsem se strhnout ostrým tempem jako při Štěpánském běhu,“ prozradila Helena Kotopulu. Ta se úvodní dva kilometry pohybovala na druhém místě za Silvií Zvonkovou. "Poté jsem začala její náskok na první příčce stahovat a v průběhu třetího kilometru se mi ji podařilo předběhnout. Pak už jsem si pobyt na zlaté pozici pohlídala až do cíle. A tentokrát to ani moc nebolelo,“ užívala si Silvestrovský běh na okraji krajského města Kotopulu, jež vítězství věnovala manželovi.
"Ten je ve všech závodech vždycky mojí velkou oporou,“ rozloučila se poděkováním nejbližší osobě se starým rokem profesionální Ironmanka ze Zlína, která hned 1. ledna odjela na první letošní soustředění na Šumavu.

Ve Zlíně uspořádali také pětikilometrový závod. Toho se zúčastnilo 36 mužů a 26 žen. Ten mužský vyhrál časem 16:25 Pavel Hradil, před Radimem Grebikem (16:27) a Filipem Václavíkem (všichni Titan Trilife Zlín, 16:56). Mezi ženami dominovala Lucie Miklišová (Titan Trilife Zlín, 18:16). Stříbro si do Babic odvezla Monika Železníková (22:58), třetí skončila domácí Zuzana Koudelková (23:42).

• Muži do 39 let: Tomáš Navrátil (AK Kroměříž) 33:04.
  • Muži do 49 let: Svatopluk Janečka (Zlín) 35:07.
  • Muži do 59 let: Bronislav Matouch (JISVA Zlín) 36:55.
  • Muži nad 60 let: Ondřej Němec (AK Kroměříž) 40:36.
  • Junioři: Milan Šimek (KESBUK Team Otrokovice) 37:04.
  • Ženy do 39 let: Helena Kotopulu (Titan Trilife Zlín) 40:34.
  • Ženy nad 40 let: Simona Světinská (Titan Trilife Zlín) 42:18.
  • Juniorky: Blanka Chvatíková (Kelč) 59:16.