T-Mobile olympijský běh 2017 očima Zbyňka

26/6/2017

Stejně jako v dalších městech byl i ve Zlíně ve středu 22. června v 18:00 na památku vzniku novodobého olympijského hnutí a založení Mezinárodního olympijského výboru 23. června 1894 odstartován Běh olympijského dne uspořádaný spolkem Běhy Zlín v čele s Jirkou Prokopem. Současně účastníci částí startovného přispěli na podporu sportovní činnosti dětí. Ve Zlíně se tento závod na 5 km koná už tradičně na 400 metrovém tartanovém oválu Stadiónu mládeže v centru Zlína. Jak se už také stává tradicí, opět za letního počasí s teplotou 28°C, se na startu 5. závodu zlínského běžeckého seriálu sešlo celkem 114 běžců včetně 22 žen.

Startovní pole bylo z důvodu počtu startujících rozděleno do 2 rozběhů. V tom prvním byli převážně Ti více trénovaní a rychlejší. První kola odtáhl Filip Vabroušek, poté se ale do čela dostala a tempo udávala dvojice Kalenda – Navrátil. Postupně se všem vzdalovali a brzy bylo téměř jisté, že jen mezi nimi se bude rozhodovat o vítězi. Takto to vypadalo po zbytek závodu, kdy Kalenda následovaný Navrátilem stále držel rychlé tempo a o vítězi se tak po 12,5 kolech rozhodovalo až v samotném závěru. V němž měl více sil a za 16:07 zvítězil Tomáš Navrátil (AK Kroměříž) o vteřinu před Janem Kalendou (Zlín). Po 2. rozběhu, občerstvení závodníků a zkompletování výsledků mohlo dojít na vyhlášení. Třetího nejlepšího času 16:44 dosáhl Tomáš Blaha (AK Kroměříž), 4. doběhl Filip Vabroušek (AK Zlín) – 17:05 a 5. místo obsadil Filip Václavík (Titan Trilife) – 17:21.

Nejrychlejší ženou s časem 21:34 byla celkově 42. Lucie Javorová (Valachbajk Team) z 2. rozběhu. Druhá doběhla Veronika Brázdová (Sýkora Running) – 21:51, 3. Veronika Jínková (Mattoni FreeRun Zlín) – 22:41, 4. Lenka Toralová (-) – 22:43 a 5. Mária Sýkorová (Sýkora Running) – 22:44.

Vítězové jednotlivých kategorií :

Muži do 39 let: 1. Tomáš Navrátil (AK Kroměříž) - 16:07, Muži do 49 let: 1. Tomáš Blaha (AK Kroměříž) - 16:44, Muži do 59 let: 1. Josef Gargulák (BS Slopné) -19:10, Muži nad 60 let: 1. Bohumil Holeš (JISVA Zlín) - 21:50, Ženy do 39 let: 1. Lucie Javorová (Valachbajk Team) - 21:34, Ženy nad 40 let: 1. Lada Vaněčková (BS Slopné) 23:01

Po závodě bylo pro závodníky tradičně připraveno občerstvení a díky měření čipovou technologií si účastníci opět mohou porovnat mezičasy své a soupeřů na jednotlivá kola.

Výsledky závodu najdete v menu Závody / výsledky.

Po letní prázdninové pauze bude seriál pokračovat v neděli 13. srpna 13. ročníkem krosové Slopenské desítky.

Přejeme Vám krásné léto, hezké prázdniny a nejpozději ve Slopném opět naviděnou.