Strojařská desítka 2015 od Zbyňka

V pořadí 7. závodem našeho seriálu byla v sobotu 12. září Strojařská desítka na kopci nad Zlínem. Na startu 32. ročníku tohoto běhu se sešel rekordní počet účastníků, celkem 105, včetně 17 žen. Po zamračeném a chladnějším týdnu se počasí vyčasilo a za ideálních podmínek při 20°C se sluncem v zádech bylo v 10 hodin odstartováno z místa nedaleko zastávky MHD č. 31. U Majáku.

Zvlněná 10 km trasa s převýšením 115 m vedla po asfaltové cestě lesem k rozcestí U Boudy a dále směrem na Salaš, kde u závory před napojením na silnici spojující Malenovice a Salaš byla obrátka. Po cca 2 km u rozcestí U Boudy na čele závodu běžela čtveřice ve složení Svatopluk Janečka, Josef Sedláček, Martin Hečko a Radoslav Šíbl. Závodníci se v tomto složení hlídali a drželi spolu i po obrátce, kde je s odstupem cca 50 m sledoval osamocený Andrej Višněvský. V táhlém výběhu před rovinkou k Boudě svým soupeřům odskočil Svatopluk Janečka (Zlín), rovnoměrným tempem svůj náskok stále zvyšoval a jako první také proběhl v čase 34:01 cílem u točny autobusu na Majáku. Za jeho zády se rozhodovalo o dalších místech - nejvíce sil měl v závěru Martin Hečko (Valachbajk Team), který si s 27 vteřinovou ztrátou doběhl v čase 34:28 pro druhé místo a následně 8 vteřin po něm třetí Josef Sedláček (AK Kroměříž). Napínavý byl souboj o 4. místo, protože Andrej Višněvský (FTVS UK) se dokázal 100 m před cílem dotáhnout na tuhnoucího Radoslava Šíbla (Ekodril Zlín) a ve finiši ho s časem 34:53 porazil o 3 vteřiny.

Nejlepší ženou byla celkově 38. Jana Žaludková (BS Slopné), která zvítězila v čase 42:50 s bezpečným náskokem 33 vteřin před druhou Kristinou Obručovou (KES BUK Team) – 43:23. Jako třetí do cíle za 45:19 doběhla Veronika Brázdová z Kroměříže.

Po doběhu hlavního závodu si na 100, 200 a 400 metrové trati zaběhaly děti, které byly oceněny sladkostí ihned po proběhnutí cílem. Poté, během zpracování výsledků se zásluhou sponzora mohli všichni občerstvit a pojíst na zahrádce Hospůdky U hřiba a pak už z rukou organizátora Jirky Prokopa mohli první 3 běžci ve 4 mužských a 2 ženských kategoriích převzít finanční ocenění.

Výsledky závod najdete v menu Závody / výsledky.

Fotogalerie

Dalším, 8. závodem, započítávaným do zlínského běžeckého seriálu, je v sobotu 3. října premiérově Kovářská pětka ve svitovském areálu.

Těšíme se na Vaši účast !!!

Do té doby si můžete ve Zlíně zazávodit v pondělí 28. září, kdy Titan sport club Zlín pořádá 6. ročník Svatováclavského běhu do Kudlova
Letos se poběží na nové pozměněné trati, která je prodloužena o 400 m na 3,9 km s převýšením 220 m. Přibyl lesní úsek, kde na závodníky čeká cca 100 m pasáž do prudkého kopce. Prezentace je od  9:30-10:45 v tělocvičně mateřské školy na Kudlově, v 11:12 je společný odjezd autobusem MHD č. 32 k místu startu z parkoviště u městských lázní ve Zlíně. Cíl je na točně MHD č. 32 na okraji Kudlova.