Slopenská 10 - očima Zbyňka Rašky

V pořadí 6. závod zlínského běžeckého seriálu uspořádal Miroslav Švihel v obci Slopné u Luhačovic také v rámci MARATONSTAV-ALTRA českého poháru v běhu do vrchu 2015.

Na start hlavního závodu na 10 km s převýšením 380 m ze silnice u kostela ve 13:30 za krásného počasí a teplotě 25°C vyběhlo celkem 120 účastníků včetně 27 žen. Po krátké rovince se silnice v zatáčce poprvé citelně zvedla a poté už v mírnějším sklonu pokračovala loukou až na 1,5 km na kraj lesa nad obcí. Vedení se zde ujala dvojice Václav Bitala (AK EZ Kopřivnice) a Pavel Dvořák (Biatlon Prostějov) následovaná dvojicí Svatopluk Janečka (Zlín) a Michal Hubáček (OB Luhačovice). Silnice přešla v polní cestu a po náběhu do lesa do terénu následoval prudší výběh až na 2,5 km.

Zde se změnilo čelo závodu, když odpadl Dvořák a Janečka se dotáhl na vedoucího Bitalu. Bitala s Janečkou pokračovali osamoceně dále – členitým terénem, kdy po sérii krátkých mírných výběhů a seběhů vystoupali  na nejvyšší bod závodu (630 m n.m.) na 4 km s vyhlídkou na Vizovice. Po prudším 300 m seběhu trasa mírně klesala až na 6 km a poté následovalo několik krátkých, ale prudších stoupání. Na závěr posledního před 7 km si Bitala vytvořil malý náskok, který udržel i v následném terénním seběhu v lese, kde se za 8 km trať opět napojila zpět na úvodní polní a následně asfaltovou cestu. Seběh do obce už pořadí nezměnil a v čase 37:07 do cíle na fotbalovém stadionu TJ Sokol Slopné nedaleko místa startu za ohlasu diváků jako první doběhl Václav Bitala (AK EZ Kopřivnice). Se ztrátou 19 vteřin za 37:26 jako druhý doběhl Svatopluk Janečka (Zlín), třetí se umístil Pavel Dvořák (Biatlon Prostějov) – 38:09.

V kategorii žen zvítězila celkově 32. Jana Žaludková (BS Slopné), která trasu zaběhla za 46:49 před druhou Lucií Javorovou (Valachbajk Team) – 47:39 a třetí Veronikou Brázdovou (Kroměříž) – 50:41.

Slopenská desítka není jen závod na 10 km, ale i další závody od nejmenších závodníků - předškolní děti, žáky, mládež až po starší účastníky na kratších tratích. Na fotbalovém hřišti se tak pořád něco dělo a rušno zde bylo po celý den.

Výsledky závodu najdete na webu závodu http://www.slopenskadesitka.cz

a zde v menu Závody / výsledky.

Foto na:

http://sk-zafar-frenstat-p-r.rajce.idnes.cz/BZ_2015_06_Slopenska_desitka_FR/

nebo

http://sk-zafar-frenstat-p-r.rajce.idnes.cz/BZ_2015_06_Slopenska_desitka_ZR/

 

Dalším, 7. závodem, započítávaným do zlínského běžeckého seriálu, je v sobotu 12. září Strojařská desítka ve Zlíně. Trasa s mírně zvlněným profilem vede od zastávky autobusu č. 31 Maják točna po asfaltové lesní cestě přes rozcestí U Boudy na Salaš a zpět. Prezentace je od 8:45 hodin v nedaleké restauraci U Hřiba

Zveme Vás všechny na start 32. ročníku, který je v 10:00 hodin.

Těšíme se na Vaši účast !