Poslední den roku, poslední závod sezóny

2/1/2017

Posledním 10. závodem zlínského běžeckého seriálu byl poslední den v roce 6. ročník Silvestrovského běhu, uspořádaný triatlonovým klubem Author Tufo Trilife Zlín. Rekordní počet 138 účastníků včetně 35 žen v 11:00 startovním výstřelem vypustila legenda kulturistiky Bohumil Divílek za jasného, ale mrazivého počasí s teplotou -4°C na 10 km trať

Tu tvořil rovinatý 5 km obrátkový okruh se startem a cílem u tenisových kurtů ve Zlíně – Vršavě. Běželo se po cyklostezce na kraj Kostelce, kde závodníci zavítali celkem 2x.

Už během úvodního kilometru vznikla na čele vedoucí trojice ve složení Navrátil, Sedláček, Žaludek. Po 1. obrátce v Kostelci si trojice udržovala náskok cca 100 m na 4. Koglera a zbytek startovního pole. Vedoucí skupinka se čím dál více vzdalovala ostatním. K rozhodujícímu okamžiku závodu došlo po 2. obrátce v Kostelci, kdy zrychlil Navrátil a na jeho tempo zareagoval jen Sedláček. I ten ale během posledních 2,5 km začal zaostávat a s kontrolovaným náskokem 7 vteřin zvítězil Tomáš Navrátil (AK Kroměříž) v čase 33:48 před Josefem Sedláčkem  (AK Kroměříž) a třetím Přemyslem Žaludkem (BS Slopné), který doběhl do cíle za 34:18. Ostatní závodníci už dobíhali s výrazným odstupem, na 4. místo se propracoval Petr Vabroušek (Titan Trilife) – 36:28 a 5. místo obsadil Daniel Kögler (Valachbajk Team) – 36:31.

V závodě žen si po vítězství v Mikulášském a Štěpánském běhu pro další vítězství doběhla Jana Žaludková (BS Slopné), která s časem 39:23 obsadila celkové 21. místo s náskokem 1 minuty a 6 vteřin na 2. ženu Helenu Kotopulu (Moraviaman) – 41:29. Třetí doběhla Zuzana Koudelková (Báječné ženy v běhu) – 41:47, čtvrtou ženou v cíli byla Veronika Brázdová (Sýkora Running) – 43:44 a pátá Tereza Hrbáčová (Zlín) – 44:38.

Po občerstvení první tři z každé kategorie a první muž a žena celkově převzali ceny z rukou Petra Vabrouška.

Kromě hlavního závodu si od 10 hodiny zazávodily také děti a mládež na tratích 250, 500 a 1000 m.

Výsledky Silvestrovského běhu jsou v menu Závody / výsledky.

Nyní nás čeká krátká pauza a nový ročník běžeckého seriálu začne opět Během Jižními svahy v sobotu 11. února, přičemž vyhlášení konečného pořadí za rok 2016 proběhne tradičně v březnu po doběhu Josefského běhu.

UPOZORNĚNÍ : termín Josefského běhu bude upřesněn, stejně jako termínovka 2017 s upřesněním započítávaných závodů do seriálu, pravidel a bodování.

Děkujeme všem běžcům za účast v seriálu v roce 2016. Odpočiňte si, potrénujte a už teď Vás všechny zveme na zahajovací závod Běh Jižními svahy.