• Aktuálně
  • Ohlédnutí za jarním Srichinmoy půlkou od Zbyňka

Ohlédnutí za jarním Srichinmoy půlkou od Zbyňka

9/3/2018

Druhým závodem byl v neděli 4. března Sri Chinmoy 1/2 maraton v Příluku u Zlína. Po týdnu arktických mrazů se naštěstí stihlo „oteplit“, ráno se sice teplota ještě držela kolem -11°C, ale při startu už bylo příjemných mínus 3. I přes slunečné počasí se během závodu teplota udržela pod nulou.

Na rovinatý asfaltový okruh dlouhý 2500 m v průmyslové zóně po 10 hodině vyběhlo celkem 97 běžců, včetně 22 žen. Ten museli závodníci uběhnout celkem 8 a ¾ krát. Absolutní vítěz Jiří Petr (Salomon/Suunto) s přehledem zvítězil s luxusním náskokem téměř 5 minut a současně vylepšil rekord trati o více než minutu na 1:12:26.

Výsledky :

1. Jiří Petr (Salomon / Suunto) - 1:12:26
  2. Libor Černocký (OOB TJ Slovan Luhačovice)- 1:17:12
  3. Jiří Klement (Dressme.cz)- 1:18:23
  4. Andrej Višněvský (Sri Chinmoy Marathon Team)- 1:19:03
  5. Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky)- 1:21:54

1. Taťána Straková                                                        - 1:29:04
  2. Silvie Pavlíčková (ASPOT HULÍN)                                  - 1:35:22
  3. Jana Kakáčová (Elite Sport Max Training)                       - 1:40:20
  4. Denisa Dvořáková (Sykora running team)                        – 1:43:21
  5. Vendula Skoupá                                                          - 1:43:42

Po závodě byl v prostorách firmy MADAL BAL, kde byla rovněž prezentace a zázemí závodu, připraven oběd pro účastníky a poté proběhlo vyhlášení.

Výsledky Sri Chinmoy 1/2 maratonu najdete v menu Termínovka / výsledky.

Dále také na webových stránkách pořadatele https://cs.srichinmoyraces.org/pul_maraton_zlin, který rovněž pořádá každou první sobotu v měsíci ne stejném místě i méně náročné dvou mílové běhy, při kterých na každého v cíli čeká teplý lívanec.

Podzimní verze půlmaratónu se poběží na stejné trati 4. listopadu.

Dalším závodem bude v sobotu 17. března 31. ročník Josefského běhu na NOVÉ trati na okruhu kolem Tlusté hory nad Zlínem – viz. propozice.

Po závodě tradičně proběhne VYHLÁŠENÍ KONEČNÉHO POŘADÍ 2017 (3. nejlepších z každé kategorie a první 3 týmy – viz. Konečné pořadí 2017). Přijďte proto v maximálním počtu a hlavně pak první 3 z každé kategorie