• Aktuálně
  • MiomoveRUN – určitě stálo za to se jít proběhnout...

MiomoveRUN – určitě stálo za to se jít proběhnout...

23/5/2018

Pátým závodem seriálu byl letos poprvé zařazený krosový půlmaratón MiomoveRUN, který se konal v sobotu 19. května v prostředí Bílých Karpat.

Druhý ročník Kopanického půlmaratonu si nenechalo ujít celkem 57 běžců včetně 7 žen. Za jasného počasí s teplotou kolem dvacítky v 9:30 odstartovali z obce Žítková na trať tvořenou 10,6 km okruhem s převýšením 360 m. Po odběhnutí 21,2 km s 720 nastoupanými metry s bezpečným náskokem v čase 1:38:10 zvítězil Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky) před Zdeňkem Lasákem (Uherský Brod) – 1:39:31 a Janem Pražanem (Trimill team) – 1:39:59.

Nejlepší ženou byla celkově 25. Lucia Friedlaenderová (Freerun Zlín) – 2:01:08, druhá Šárka Valčíková (Mizuno) – 2:03:06 a třetí Maria Sýkorová (Sýkora running team) – 2:09:55.

Výsledky závodu najdete v menu Závody / výsledky.

Zlínský seriál bude pokračovat ve středu 20. června v centru Zlína. Tentokrát ale na tartanu Stadiónu mládeže, kde se uskuteční Běh Olympijského dne. Závod na 5 km bude podle počtu účastníků rozdělen do více rozběhů, první bude odstartován v 18:00 hodin.

Upozorňujeme všechny zájemce, že letos je nutné se na závod předem přihlásit na www.olympijskybeh.cz. Přihlášení na místě NEBUDE MOŽNÉ.