• Úvod
  • Aktuálně
  • Mikulášský běh bude na nové trase a s charitou

Mikulášský běh bude na nové trase a s charitou

30/10/2018

Zlínský Mikulášský běh se poběží v sobotu 8. prosince 2018 a nově bude mít zázemí i start na fotbalovém hřišti ve Zlíně-Loukách. Výtěžek z běžeckého závodu získá Nadační fond dětské onkologie Krtek. Každý účastník dostane pamětní medaili, originální sportovní čelenku a mikulášskou ovocnou nadílku.

Běžci si budou moci vybrat ze dvou tras. Hlavní závod se poběží na deset kilometrů a tvořit ho budou dva pětikilometrové okruhy. Tento závod se započítává do celoročního seriálu Běhy Zlín. Ti, co si netroufají na deset kilometrů, mohou přijít podpořit Mikulášský běh a Nadační fond dětské onkologie Krtek proběhnutím jednoho pětikilometrového okruhu.

Start, cíl a zázemí závodu bude na fotbalovém hřišti Zlín-Louky. K dispozici jsou šatny i sociální zázemí. Po závodu je pro běžce připraveno teplé občerstvení a po vyhlášení nejlepších v jednotlivých kategoriích, pro něž jsou připraveny hodnotné ceny, proběhne tombola startovních čísel.

Běžci se mohou předem zaregistrovat na webu www.behyzlin.cz za zvýhodněné startovné 150 korun, nebo přímo na místě za startovné 250 korun. Celkový počet účastníků je omezen na maximálně 350 běžců.

Závod odstartuje v 10 hodin přímo na travnatém plácku vedle hřiště. Trasa pak vede po široké travnaté cestě podél řeky Dřevnice od hřiště směrem do Prštného. Tady běžci přeběhnou řeku přes dřevěnou lávku a vrací se po cyklostezce zpátky do Zlína. Zde se poběží přes silnici „U Dřevnice“ dál po cyklostezce směrem do Zlína-Malenovic. U ulice Horní Mlýn se přes betonový mostek přebíhá na druhý břeh řeky Dřevnice a trasa vede zpět do prostoru startu opět po polní pěšině. Těsně před cílem pětikilometrové trasy se opět přebíhá silnice „U Dřevnice“.

Na koncových bodech trasy na cyklostezce budou pořadatelé. Ti budou rovněž při křížení trasy se silnicí „U Dřevnice“. Toto místo budou pořadatelé řídit ve spolupráci s hlídkou Městské policie Zlín.

Mikulášský běh má ve Zlíně dlouhou tradici, letošní ročník je v pořadí už jednatřicátý. Veškerý výtěžek ze startovného vybraného na tomto závodě bude věnován Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. 

S cílem podpořit Nadační fond dětské onkologie Krtek přišla firma Krajči plus a shodou okolností také bývalý český triatlonista Lukáš Jasenský. Lukáš chce v rámci Mikulášského závodu vydražit obraz, k němuž se váže neobyčejný příběh. Tento obraz namaloval významný argentinský umělec Miguel Doura, který provozuje nejvýše položenou galerii na světě s názvem Nautilus. Galerie je umístěna v 4300 m.n.m., v základním táboře pod horou Aconcagua, nejvyšší horou jižní Ameriky. A právě z tohoto tábora Lukáš, sportovec tělem i duší, vynesl při své expedici obraz na vrchol hory Aconcagua a pak s ním přijel až do České republiky, aby ho mohl vydražit pro NFDO Krtek a podpořit tak léčbu onkologicky nemocných dětí.

   

„Jsme rádi, že představíme Krtka lidem ze Zlínského kraje. I když se vážně nemocné děti z celé Moravy léčí u nás na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno, ne všude nás dobře znají. Takto alespoň můžeme naše poslání představit zúčastněným běžcům a vůbec všem lidem z okolí Zlína, kteří se o běhu dozví,“ uvádí Irena Korvasová Čánská, výkonná ředitelka NFDO Krtek.

Závod významně podporuje a spoluorganizuje slavičínská společnost Krajči plus, výrobce tradičních Cyrilových brambůrků. „Přestože NFDO Krtek podporujeme finančně už od roku 2014, letos jsme se rozhodli pro navázání spolupráce se spolkem Běhy Zlín, abychom nadačnímu fondu poskytli nejen finanční podporu, ale také rozšířili povědomí o jeho aktivitách,“ uvedl majitel firmy Tomáš Krajči.

 

Interaktivní mapa závodu