• Aktuálně
  • Mikulášský běh 2015 - reportík od Zbyňka Rašky

Mikulášský běh 2015 - reportík od Zbyňka Rašky

8/12/2015

Mikulášský běh v sobotu 5. prosince byl v pořadí 9. závodem zlínského běžeckého seriálu. 28. ročníku, uspořádaného Jirkou Prokopem a lidmi kolem něj, se za ideálních podmínek při oblačném počasí s teplotou 9°C zúčastnilo celkem 140 závodníků včetně 28 žen.

Trasu dlouhou 10 km se startem a cílem u fotbalového hřiště v Příluku tvořil rovinatý obrátkový okruh vedoucí po asfaltových cestách v průmyslové zóně na okraji Zlína a závodníci ho museli zaběhnout 3x. Brzy po startu se oddělila čtveřice závodníků a už po 1 km na čele zůstal osamocen Tomáš Steiner (AK Drnovice/UNI Brno). Svůj náskok na své pronásledovatele stále navyšoval a v čase 31:58 také s bezpečným náskokem 58 vteřin zvítězil. Trojice za ním se držela téměř celou dobu závodu pohromadě, ale po poslední obrátce 1,6 km před cílem se odpoutal Tomáš Navrátil (Bike triatlon Morkovice) a s časem 32:56 si doběhl pro 2. místo o 10 vteřin před 3. Radoslavem Šíblem (Ekodril Zlín) – 33:06. Čtvrté místo s výkonem 33:23 obsadil Petr Kučera (SK Salix Grymov).

Kategorii žen opět vévodila celkově 42. Jana Žaludková (BS Slopné), když se od počátku ujala vedení a v čase 40:18 jako první žena proběhla cílem s náskokem 1 minuty a 41 vteřin před 2. Veronikou Brázdovou z Kroměříže – 41:59 a třetí Mariou Sýkorovou z Vizovic – 43:41.

Letos opět nezklamal Zbyněk Šanda (Kapsy plné olova) a díky němu tak mohli závodníci na trati potkávat i přes brzkou hodinu Mikuláše. Držel se statečně a i přes handicap v podobě běhu s berlí a zvýšeného odporu díky Mikulášské čepici doběhl v pořádku a kompletní do cíle za 51:49 na celkovém 119. místě. A protože je to mladý Mikuláš, v kategorii muži 40-49 let obsadil 30. místo. Snad na příští rok se spolu s ním připraví a potrénují i čerti s anděly a na trati tak budeme moc potkávat celé skupinky těchto světských bytostí.

Po doběhu závodu se všichni mohli občerstvit a ohřát při polévce, zatímco proběhl závod dětí na 400 a 100 m. Poté už mohlo proběhnout vyhlášení těch nejlepších ve 4 mužských a 2 ženských kategoriích.

Na stejné trati se uskuteční v sobotu 26. prosince 26. ročník Štěpánského běhu uspořádaný rovněž Jirkou Prokopem. Bude to předposlední závod, na kterém bude možné získat body do celoroční zlínské běžecké soutěže. Celý seriál bude zakončen, tak jako celý letošní rok, poslední prosincový den 5. ročníkem Silvestrovského běhu na 10 km se startem a cílem u tenisových kurtů na Vršavě.

Využijte tak získat poslední body do soutěže jednotlivců, kde se do konečného pořadí počítá jen 7 nejlepších bodových zisků, zatímco do soutěže týmů se počítá všech 11 letošních závodů.

Výsledky závodu najdete v menu Závody / výsledky.

Zatím Vám přejeme pěkné předvánoční období a krásné Vánoce.

Těšíme se na Vaši účast !

A ještě tu máme jedno oznámení pro příznivce delších tratí, konkrétně půlmaratonu. Jak sdělil Jirka Prokop, 28. května 2016 se ve Zlíně uskuteční při příležitosti 56. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež velký zlínský půlmaratón, který bude odstartován z atletického Stadionu Mládeže a jeho trasa povede centrem Zlína.