Mikulášský běh 2014 očima Zbyňka

12/12/2014

Přemožitelka kanálu La Manche, Abejhali Bernardová, odstartovala v sobotu 26. prosince v Příluku 27. ročník Mikulášského běhu a poté s dalšími 118 běžci vyběhla od fotbalového hřiště na 10 km trať.

Tu tvořil rovinatý obrátkový okruh po asfaltových cestách v průmyslové zóně na okraji Zlína, který bylo třeba zaběhnout 3x. Už po první obrátce se ujala vedení trojice ve složení Steiner, Šíbl a Minařík, která se střídala ve vedení a svůj náskok na ostatní postupně zvětšovala. Po poslední obrátce během závěrečných 1,6 km zrychlil a malý náskok si vytvořil Tomáš Steiner (AK Drnovice) a v čase 32:41 o 5 vteřin s přehledem zvítězil před druhým Radoslavem Šíblem (Ekodril Zlín) – 32:46 a třetím Petrem Minaříkem (AK Zlín) – 33:02. V kategorii žen se vedení ujala Jana Žaludková (Seco Tools) a pro vítězství si doběhla s bezpečným náskokem 2 minut a 19 vteřin v čase 39:01 před druhou Adrianou Slaníkovou (AK Hodonín) – 41:20 a třetí Petrou Vybíhalovou (Zlínský plavecký klub) – 41:45.

Po doběhu závodu se všichni mohli občerstvit a ohřát při polévce, zatímco proběhl závod dětí na 200 m. Poté už mohlo proběhnout vyhlášení 4 mužských a 2 ženských kategoriích.

Během závodu panovalo vcelku příznivé počasí (oblačno, 8°C). Tak se necháme překvapit, zda 26. prosince, kdy Jirka Prokop se svým týmem zde na stejné trati pořádá i Štěpánský běh, se třeba budeme klouzat po ledě a sněhu a také, jak jsme se oproti Mikuláši po vánočních svátcích časově zlepšili či zhoršili.

Kromě tohoto závodu bude možné získat body do celoroční zlínské běžecké soutěže na posledním závodě seriálu, kterým bude poslední den roku 2014 ve Zlíně Silvestrovský běh se startem a cílem u tenisových kurtů na Vršavě. Využijte tak získat poslední body do soutěže jednotlivců, kde se do konečného pořadí počítá jen 8 nejlepších bodových zisků, zatímco do soutěže týmů se počítá všech 17 letošních závodů.

Výsledky závodu najdete v menu Závody / výsledky.

Foto za závodu zde - http://sk-zafar-frenstat-p-r.rajce.idnes.cz/Mikulassky_beh_2014_-_Zbynek/

Těšíme se na Vaši účast a zatím Vám přejeme pěkné předvánoční období a krásné Vánoce…