Kovářská pětka krásně uzavřela léto

4/10/2016

Letos podruhé byla do zlínského běžeckého seriálu zařazena Kovářská 5, která byla sportovní vložkou Dne řemesel pořádaného Kovárnou VIVA a.s. při příležitosti Dne Zlínského kraje v sobotu 1. října ve Zlíně.

V rámci dopoledního soutěžního a zábavného programu pro děti s možností komentované exkurze do výrobních prostor kovárny se uskutečnily závody dětí a mládeže a ve 13:55 odstartovalo za krásného počasí s letní teplotou 25°C do 4. ročníku závodu na rovinatých 5 km celkem 117 závodníků včetně 37 žen. Po úvodní smyčce závodníci proběhli prostorem startu a cíle a pokračovali dále na okruh, který museli oběhnout 3x. Ten vedl po asfaltových a kostkových komunikacích bývalým svitovským areálem ulicí Šedesátou k Hlavníčkovu nábřeží podél Dřevnice a ulicí Devadesátou zpět.

Během prvního okruhu na čele vznikla vedoucí 5-ti členná skupinka ve složení Holoubek, Vabroušek, Hečko, Višněvský a Kögler. Do závěrečného 3. okruhu vbíhala už osamocená dvojice Vabroušek – Hečko a díky stupňujícímu tempu v čase 17:08 zvítězil Filip Vabroušek  (AK Zlín) o 7 vteřin před Martinem Hečkem (Valachbaj tým). Třetí za 17:28 s 20 vteřinovou ztrátou na vítěze proběhl cílem Andrej Višněvský (FTVS UK).

V kategorii žen za 20:03 zvítězila celkově 16. Jana Žaludková (BS Slopné) s náskokem 48 vteřin na druhou Lucii Javorovou (Valachbajk Team) – 20:51 a třetí se umístila Petra Jenyšová (Kesbuk) – 21:21.

Letošním speciálním hostem, který se závodu také zúčastnil, byla reprezentantka zimních sportů Klára Křížová. Ta v rámci zpestření přípravy zaběhla čas 26:40 a obsadila celkové 83. místo.

Kromě závodníků, kteří absolvovali celý závod, byl závod vypsán i pro štafety, jejíž členové jako štafetový kolík předávali stylově kladívko.

Výsledky závod najdete v menu Závody / výsledky.

Kompletní fotogalerie na http://sk-zafar-frenstat-p-r.rajce.idnes.cz/BZ_2016_07_Kovarska_petka_ZR/

Po dvouměsíční pauze celoroční seriál vyvrcholí v prosinci hned 3 závody. V pořadí 8. závodem bude v sobotu 3. prosince 29. ročník Mikulášského běhu na 10 km. Ten se poběží ve Zlíně – Příluku od fotbalového stadionu po asfaltových cestách v průmyslové zóně na obrátkovém rovinatém okruhu, který závodníci absolvují 3x.

Těšíme se na Vaši účast !!!

Do té doby si můžete ve Zlíně a okolí zazávodit hned na několika závodech :

  • v sobotu 8. října na krosovém Běhu Kudlovské paseky (trať dlouhá 2, 4, 6, 8 a 10 km na okruhu dlouhém 2 km)
  • v sobotu 15.října na prvním ročníku terénního běhu Kašavský kros (http://kasavsky-kros.webnode.cz/)
  • v neděli 16. října na 69. ročníku Městského běhu Zlínem – běhu přes valašské kotáry
  • v sobotu 5. listopadu na 7. ročníku Luhačovického běhu Kerteamu.

Za Běhy Zlín Zbyněk Raška