• Aktuálně
  • Kovářská pětka : 8. závod Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska

Kovářská pětka : 8. závod Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska

5/10/2015

Poprvé byl do zlínského běžeckého seriálu zařazen závod Kovářská pětka, kterou v sobotu 3. října uspořádala Kovárna VIVA a.s. ve Zlíně v rámci akce Den řemesel. Od rána tak v prostorách kovárny v budově č. 72 bylo možné nejdříve zhlédnout ukázky uměleckého kovářství, zámečnictví, rytí skla, nožířství, kolářství a dalších řemesel, absolvovat komentovanou exkurzi do výrobních prostor kovárny a po poledni pak začala sportovní část dne závodem dětí.

Závěr celé akce vyvrcholil 3. ročníkem hlavního závodu na rovinatých 5 km, do kterého odstartovalo ve 14 hodin za krásného počasí o teplotě 20°C 115 závodníků, z toho 28 žen. Po náběhu po několika stech metrech závodníci proběhli prostorem startu a cíle a pokračovali dále na okruh, který museli oběhnout 3x. Ten vedl po asfaltových a kostkových komunikacích bývalým svitovským areálem ulicí Šedesátou k Hlavníčkovu nábřeží podél Dřevnice a ulicí Devadesátou zpět. Speciální host a účastník závodu Jan Čelůstka (Prestigo Realiz team), reprezentant, mistr ČR 2015 v olympijském triatlonu, který zvítězil v dosavadních dvou ročnících, si i letos poradil s narůstající konkurencí a s 43 vteřinovým náskokem v čase 16:22 s přehledem potřetí zvítězil. Za ním běžela 4 členná skupinka, ze které si pro 2. místo doběhl Radoslav Šíbl (EKODRILL Zlín) – 17:06, až závěrečným finišem se na 3. místo propracoval Přemysl Žaludek (BS Slopné) – 17:11. čtvrtý s vteřinovou ztrátou cílem proběhl Petr Kotyza (VSK Univerzita Brno – Orel Židenice) – 17:12 a 5. místo obsadil Andrej Višněvský (FTVS UK) – 17:16. V kategorii žen za 19:39 zvítězila celkově 22. Jana Žaludková (BS Slopné) s náskokem 2:11 na druhou Máriu Sýkorovou (Vizovice) – 21:51 a třetí se umístila Markéta Fussová – 22:54.

Kromě závodníků, kteří absolvovali celý závod, byl závod vypsán i pro štafety, jejíž členové si místo štafetového kolíku předávali kladívko.

K cenám pro první tři ve dvou ženských a dvou mužských kategoriích si letos první žena Jana Žaludková (BS Slopné) a první muž Jan Čelůstka (Prestigo Realiz team) od organizátorů převzali skleněné putovní trofeje.

Výsledky závod najdete v menu Závody / výsledky.

Dalším, 9. závodem, započítávaným do zlínského běžeckého seriálu, je až za 2 měsíce v sobotu 5. prosince 28. ročník Mikulášského běhu na 10 km. Ten se poběží ve Zlíně – Příluku od fotbalového stadionu po asfaltových cestách v průmyslové zóně na obrátkovém rovinatém okruhu, který závodníci absolvují 3x.

Těšíme se na Vaši účast !!!

Do té doby si můžete ve Zlíně a okolí zazávodit v neděli 18. října na 68. ročníku Městského běhu Zlínem – běhu přes valašské kotáry a v sobotu 28. listopadu na 6. ročníku Luhačovického běhu Kerteamu. V