Kotáry - 9. závod

24/10/2018

V pořadí 9. závodem, započítavaným do zlínského běžeckého seriálu, byl v neděli 21. října 71. ročník městského běhu Přes valašské kotáry – běh Zlínem. Pořádající Atletický klub Zlín, z.s. připravil závod na téměř rovinatém okruhu přímo v centru Zlína se startem a cílem na náměstí Míru. Nejdříve si ale na kratších tratích zazávodily děti od těch nejmenších až po žáky, dorost a juniory a poté došlo i na nás. Příznivé sobotní počasí se přes noc bohužel pokazilo a tak po pár předchozích teplých ročnících se zatáhlo, ochladilo na 9 stupňů a občas spadlo i pár kapek.

Na společném startu juniorek a žen na 2 okruhy (2740 m) se mezi 23 závodnicemi objevila mnohonásobná česká reprezentantka Lenka Masná nebo i účastnice Ironmana 2018 Helena Kotopulu. Brzy po startu si Lenka Masná (PSK Olymp Praha) vytvořila malý náskok a ten si také pohlídala až do cíle. Zvítězila v čase 10:09 o 10 vteřin před Pavlou Štoudkovou (ASK Blansko) – 10:19. Třetí doběhla Helena Kotopulu (Titan Trilife) – 10:24, čtvrtá celkově se umístila Jana Žaludková (Zlín) – 10:47 a pátá juniorka Julie Červinková (AK Zlín) – 11:02.
Do posledního závodu mužů na 8 kol (8220 m) ve 12:15 už za občasného svitu slunce odstartovalo celkem 59 závodníků a ještě také jedna žena – Helena Kotopulu, která se v předchozím závodě žen asi ideálně rozběhala a dala si to tak “tréninkově“ ještě jednou. Během úvodního kola vznikla vedoucí dvojice Martin Kučera – René Sasyn, ale v náběhu do 2. kola si náskok vytvořil Martin Kučera (Eleven Run Team), stále jej zvyšoval a v čase 27:02 také zvítězil s minutovým náskokem, čímž obhájil loňské prvenství. Na druhé místo se probojoval jeho bratr Petr Kučera (Eleven Run Team) – 28:05, třetí doběhl René Sasyn (TJ Dukla Praha) – 28:31, čtvrtý Libor Černocký (AK Zlín) – 29:20 a pátý Martin Hečko (AK Zlín) – 29:48.
Rekord trati žen 9:26 z roku 2007 od GortelAgnieszka (TS AKS Chorzóv) ani rekord Petra Vitnera 25:39 z roku 2013 nebyly ani letos překonány.

Výsledky závodu s body najdete v menu Závody / výsledky.

Dalším závodem je v neděli 4. listopadu Sri Chinmoy 1/2 maraton ve Zlíně – Přílukách na asfaltovém okruhu délky cca 2500 m v průmyslové zóně.

Kovářská 5 se z října přesunula na 10. listopadu.