Jaký byl Josefský běh 2017?

21/3/2017

Příjemné předjarní počasí bohužel nevydrželo a účastníci Josefského běhu se sjížděli v sobotu 18. března do Zlína na 3. závod zlínského běžeckého seriálu za mírného deště, který vystřídal ranní dešťové a i sněhové přeháňky. Déšť neustával, a tak vyběhlo v 10 hodin za teploty 5°C celkem 116 závodníků včetně 25 žen na 10 km trať ze startu přesunutého o 50 m až ke klubovně v zahrádkářské kolonii na Burešově.

Po 200 m rovince následoval kluzký rozbahněný výběh na mírně zvlněnou lesní asfaltovou cestu vedoucí až k rozcestí Pod Štákovým vrškem a dále směrem na Příluky. Brzy se vytvořila vedoucí čtveřice  Žaludek, Sedláček, Jasenský a Šíbl. Žaludek poté nastoupil a vytvořil si menší náskok. Při seběhu k obrátce v Příluku u kapličky ale zvolnil a čtveřice se opět seběhla, zatímco zbytek startovního pole už výrazněji ztrácel. Za obrátkou s občerstvovačkou ale opět  Žaludek nastoupil a stále držel rychlé tempo, kterému pod vrcholem jako první už nestačil Šíbl a ztrácel 30 m. Přemysl Žaludek (BS Slopné) se poté zbavil i zbylých soupeřů a s přehledem si doběhl v čase 35:08 pro vítězství o 29 vteřin před druhým Josefem Sedláčkem (AK Kroměříž) – 35:37, třetím Lukášem Jasenským (Titan Trilife) – 35:51, čtvrtým Radoslavem Šíblem (Ekodril Zlín) – 36:55 a pátým Jiřím Kubíčkem (Freerun Zlín) – 37:26.

Závod žen rychle rozběhla Žaludková, vědoma si silné soupeřky Juřicové, která ještě na otočce byla nedaleko za ní. Náskok se Janě Žaludkové (BS Slopné) podařilo zvýšit až ve 2. polovině závodu a v klidu si tak doběhla pro vítězství za 40:41 na celkovém 23. místě. Druhá doběhla za 44 vteřin Alena Juřicová (Vítkovice), zatímco závodnice na dalších místech už dobíhaly s větší ztrátou : třetí Veronika Brázdová (Sýkora Running) – 45:47, čtvrtá Veronika Jínková (Freerun Zlín) – 46:47 a pátá Tereza Hrbáčková (za sebe) – 47:05.

Po doběhu hlavního závodu uspořádaného Běhy Zlín, z.s. včele s Jirkou Prokopem se závodníci mohli občerstvit polévkou a poté už mohlo proběhnout tradiční vyhlášení zlínského běžeckého seriálu za loňský rok. Kromě vítězů ve 4 mužských a 2 kategoriích žen tým BS Slopné převzal na rok do svého držení putovní pohár pro nejlepší tým 2016 – viz. Souhrn 2016 v menu O nás / Archiv.

Výsledky závodu pořádaného SOBZ Zlín najdete v menu Závody / výsledky.

Fotogalerii ze závodu najdete na www.raskafrantisek.estranky.cz

Seriál bude pokračovat za dva měsíce v sobotu 20. května ve Zlíně Lesní hodinovkou. Startovat se bude v 10 hodin od altánu U Spáleného dubu a trasa vede po vrstevnicovém kilometrovém okruhu v lese na kopci nad Lesní čtvrtí. Držitelem rekordu 17 980 m na této trati z roku 1996 je Martin Sadílek. Na tento a další 4 závody pořádané Běhy Zlín, z.s. se můžete předem přihlásit přes online formulář za snížené startovné 70 Kč.

Děkujeme a těšíme se na Vaši účast !