• Aktuálně
  • Jaké bylo Přes Valašské kotáry - od Zbyňka Rašky

Jaké bylo Přes Valašské kotáry - od Zbyňka Rašky

23/10/2014

V neděli 19. října si nejstarší zlínský běžecký závod a současně i na Moravě připsal další uskutečněný ročník s pořadovým číslem 67.  Za krásného podzimního počasí s teplotou 18°C se zlínské náměstí Míru zaplnilo sportovci, kteří přišli na městský běh Přes valašské kotáry – běh Zlínem, Memoriál Gustava Bělského a Ivana Hejtmánka. Závodu, uspořádaného Atletickým klubem Zlín, Z.S., se na různých tratích zúčastnil rekordní počet celkem 279 startujících. Nejdříve si na okruhu kolem náměstí Míru zaběhaly kategorie dětí. Starší závodníci poté závodili na rovinatém okruhu dlouhém 1370 m v centru Zlína v prostředí zámeckého parku se startem a cílem na Náměstí Míru.

V kategorii žen na 2 okruhy (2740 m) zvítězila v čase 10:24 Hana Homolková (TJ Nové Město na Moravě), druhá s 8-mi vteřinovou ztrátou doběhla Jana Žaludková (Seco Tools) a hned za ní Petra Jenyšová (TJ Jiskra Otrokovice). Nejlepší juniorkou na stejné trati byla s časem 11:07 Iveta Rašková (TJ Slezan Frýdek-Místek), v kategorii junioři na 3 okruhy (4110 m) za 15:06 zvítězil Patrik Sochor (AC Mor. Slavia Brno).

V závodě mužů na 6 kol (8220 m) z čtyřčlenné vedoucí skupinky nakonec za 26:16 s přehledem zvítězil Petr Vitner (TJ Nové Město na Moravě), 16 vteřin před druhým Lukášem Olejníčkem (AC Mor. Slavia Brno), třetí se s časem 26:37 umístil Jakub Zemaník (SSK Vítkovice).

Rekord trati žen 9:26 z roku 2009 od Gortel Agnieszka (TS AKS Chorzóv) ani rekord Petra Vitnera 25:39 z roku 2013 nebyly letos překonány.

Kromě samotného běhu na náměstí byla pro děti připravena překážková dráha, probíhal zde i první ročník soutěže z místaskoku s nejlepším výkonem 255 cm, děti se mohly vyřádit na různých nafukovacích a skákacích atrakcích a k tomu pořadatelé zajistili zdarma čaj a gulášovku – voňavou a určitě i dobrou, ale s doporučením konzumace až po výkonu.

Výsledky závodu, který byl započítáván do zlínské běžecké soutěže, najdete v menu Závody / výsledky.

FOTOGALERIE Z CELÉHO DNE JSOU ZDE A ZDE

Zlínský běžecký seriál bude pokračovat v sobotu 1. listopadu 5. ročníkem Luhačovického běhu Kerteamu, který pořádá Dalibor Slovák a běžecká skupina Kerteam.

Prezentace na v pořadí 14. závod seriálu je od 9 hodin v Luhačovicích v místě startu na nábřeží mezi MěDK Elektra a kostelem. Od 10 hodin budou na kratších tratích závodit děti a mládež, hlavní závod na 4 500 m v náročném kopcovitém terénu nad lázeňským areálem odstartuje v 10:45 hodin.