• Aktuálně
  • BOD 2015 - běžecký masakr na dráze i mimo ní... Očima Zbyňka

BOD 2015 - běžecký masakr na dráze i mimo ní... Očima Zbyňka

29/6/2015

Tímto v pořadí 5. závodem seriálu, pořádaného Jirkou Prokopem a jeho spolupracovníky, se Zlín přidal k dalším 22 městům v ČR a také ostatním ve světě, v nichž se v rámci Olympijského dne připomínal vznik novodobého olympijského hnutí a založení Mezinárodního olympijského výboru baronem Pierre de Coubertinem 23. června 1894.

Letos se do podpory a mediální kampaně vložila společnost T-mobile, což se projevilo výrazným zvýšením účasti oproti předchozím ročníkům. Na Stadión mládeže přišlo celkem 167 účastníků, z toho 48 žen. Prezentace se tak protáhla a start 5 km trati naplánovaný na 17:00 se tak o něco opozdil. Závodilo se za pěkného počasí s teplotou cca 20°C na 400 m dlouhém tartanovém atletickém oválu, a proto pořadatelé pro velký počet účastníků startovní pole rozdělili do 2 samostatných běhů.

Po startovním výstřelu doslova vystřelil vpřed 12 a ½ okruhům Matěj Beníček ze Zlína a první 2 okruhy udával osamocen s několikavteřinovým náskokem tempo. Poté ale vedení převzala dvojice Tomáš Blaha (AK Kroměříž) a Jakub Gajdůšek (TJ Jiskra Otrokovice). Gajdůšek ale brzy začal ztrácet a Tomáš Blaha si v čase 16:06 s přehledem doběhl pro vítězství v 1. rozběhu. Ve 2. běhu udávala tempo dvojice Svatopluk Janečka (Zlín) a Martin Hečko (Valachbajk team). Hečko ale v polovině závodu začal ztrácet a Svatopluk Janečka osamocen zvítězil s časem 16:21. To znamenalo, že absolutním vítězem se stal Tomáš Blaha (AK Kroměříž) – 16:06 a po vyhodnocení obou rozběhů 2. místo obsadil Svatopluk Janečka (Zlín) – 16:21 a 3. byl Jakub Gajdůšek (TJ Jiskra Otrokovice) – 16:27.

V kategorii žen bezpečně s časem 18:57 zvítězila Jana Žaludková (BS Slopné), celkově 28. Druhá byla Veronika Brázdová (Kroměříž) – 20:45 a 3. místo obsadila Lucie Javorová (Valachbajk team) – 20:54.

Nejstarším účastníkem závodu byl 80-ti letý Vladislav Knebl (TOMA Otrokovice), celkově 159., který celou trasu 5 km absolvoval za 33:08. Naopak nejmladšími účastníky byli 14-ti letí, Mark Jordán (Californie – USA) – 17:23, celkově 8. a Adam Bilík (KESBUK TEAM) – 20:00, celkově 43.

Vítězové jednotlivých kategorií :

Muži do 39 let: 1. Tomáš Blaha (AK Kroměříž) - 16:06, Muži do 49 let: 1. Svatopluk Janečka (Zlín) - 16:21, Muži do 59 let: 1. Vlastimil Bukovjan (KES BUK Team) -17:27, Muži nad 60 let: 1. Bohumil Holeš (JISVA Zlín) - 20:22, Ženy do 39 let: 1. Veronika Brázdová (Kroměříž) - 20:45, Ženy nad 40 let: 1. Jana Žaludková (BS Slopné) 18:57

Výsledky závodu najdete v menu Závody / výsledky.

Po závodě bylo pro závodníky tradičně připraveno občerstvení a díky měření čipovou technologií si účastníci opět mohou porovnat své časy a soupeřů na jednotlivá kola.

Po letní dvouměsíční prázdninové pauze bude seriál pokračovat v neděli 23. srpna 11. ročníkem Slopenské desítky.
Přejeme Vám proto krásné léto a pokud možno i trénujte, ve 2. polovině roku má náš běžecký seriál na programu ještě 6 závodů.