Běžecký kemp Běhy Zlín 2019

4/2/2019

Naučte se běhat přirozeně, tak aby vás běh bavil a nebolel. Spolek Běhy Zlín, Běžecká škola Zlín a studio Fyzio Movement připravili druhý běžecký kemp v termínu od 4. do 7. dubna 2019 v krásném prostředí Beskyd ve Velkých Karlovicích.

Běžecký kemp je určen pro začátečníky i zkušenější běžce. Cílem kempu nejsou primárně uběhnuté kilometry, ale zejména běžecká technika, přirozený běžecký styl, cvičení pro běžce a regenerace.

Účastníci kempu se seznámí s prvky běžecké abecedy, osvojí si základy běhání, naučí se, jak se před běháním stravovat, jak a co pít, jak odpočívat, jak se připravit na závod.

Významnou část programu tvoří běžecké cvičení, strečink, funkční trénink a cviky na posíleni středu těla. Večery budou věnované povídání o stravování, o přípravách běžeckého tréninku.

Začátečníci získají nové poznatky a zkušenosti a budou se tak moci běhání věnovat s radostí a menším úsilím. Pokročilejší zrychlí, zlepší si techniku a dostanou odpovědi na svoje otázky o běhání. Všichni pak získají spoustu zážitků a nových kamarádů, vymění si zkušenosti s ostatními zapálenými běžci!

 

Program kempu:

  • Výběhy do okolí
  • Nácvik přirozeného běžeckého stylu
  • Seznámení se s intervalovým tréninkem
  • Běh do kopců, z kopců, běžecké hry
  • Běžecké cvičení - strečink, funkční trénink, kruhový trénink
  • Videorozbor běžecké techniky každého účastníka
  • Testování běžeckého vybavení – běžecké boty, čelovky, běžecké batohy ve spolupráci s běžeckou prodejnou Best4Run z Přerova
  • Sportovní výživa – pitný režim, stravování před, během, po sportu
  • Regenerace – využití Wellness Horal
  • Sportovní masáž – můžete si vybrat masáž zad nebo dolních končetin. Nemusíte se bát, že by vás masér zničil, vše bude probíhat s ohledem na program běžeckého kempu. Masírovat vás bude Honza Skura z Masérny Na Dlani (www.masernanadlani.cz). Cena za masáž je 750 korun – je nutné objednat předem, platba samostatně, není zahrnuto v ceně kurzu. Masáže budou probíhat v pátek a v sobotu v odpoledních a večerních hodinách.

Kemp začíná ve čtvrtek 4. dubna v 16 hodin prvním společným výběhem a večeří. Kemp má v pátek a v sobotu dvě fáze fyzické přípravy, večer pak pokračuje teoretickou částí a regenerací. Závěr kempu je v neděli 7. dubna společným dopoledním výběhem a obědem.

 

Kde se kemp uskuteční:

Velké Karlovice jsou malebnou vesnicí v podhůří Beskyd s čistou přírodou. O oblasti se mluví jako vzdušných lázních. Velké Karlovice jsou protkány spoustu značených i neznačených stezek. Celou obcí prochází cyklostezka Bečva. K dispozici jsou tedy možnosti běhat v lesích, v kopcích i po cyklostezce.

V rámci kempu je možno využít sportovně relaxační Wellness Horal a termálními bazény, saunami, whirlpooly, relaxačních masáže. V ceně kempu je jednorázový vstup do Wellness Horal na 4,5 hodiny včetně Kardio fitness.

 

Stravování a ubytování:

Ubytování je zajištěno ve třílůžkových pokojích hotelu Pod Javorem, který je nově součástí Resortu Valachy. Stravování formou rozšířené plné penze (snídaně, oběd, ovocná svačina večeře, celodenní pitný režim MATTONI) s aspektem na potřeby sportovní výživy.

 

Kdo se vám bude na kempu věnovat:

Bohuslav Komín, trenér kondičního běhu a chůze Běžecké školy Zlín, kouč Mattoni Freerun Zlín, dlouholetý běžec na vytrvalostních tratích, organizátor běžeckého seriálu Běhy Zlín a spoluzakladatel a hlavní pořadatel Festivalového půlmaratonu Zlín a seriálu Valachy tour.

www.bobkomin.run

Markéta Fussová, koučka Mattoni FreeRun Zlín, trenérka kondičního běhu, atletická trenérka 3.třídy. Běhá od 14 let a doufá, že ještě dlouho bude.

www.facebook.com/groups/Freerun.Zlin.TlustaHora

Kateřina Antošová, zakladatelka a jednatelka studia Fyzio Movement – zkušená atletická trenérka a fitness instruktorka. Věnuje se především kvalitě pohybu a metodickému učení, přičemž dbá na správné provedení a zdravotní pohled.

www.fyziomovement.cz/bc-katerina-antosova-movement-specialist

Věra Vystrčilová, fyzioterapeutka a běžkyně, která se v poslední době věnuje ultratrailovému běhu. Vede fyziotréninky a rekondiční služby pro děti, mládež, dospělé začátečníky, pokročilé i vrcholové sportovce, věnuje se tejpingu a metodice běhu

www.fyziomovement.cz/mgr-vera-vystrcilova-fyzio-specialist

Speciálním hostem na běžeckém kempu bude triatlonistka a terénní běžkyně Kristýna Skupieňová z Hranic. V triatlonu si oblíbila závody v duchu extreme –  Ironmany a půlironmany na náročných tratích. Několik let se také věnuje horským běhům. Od krátkých skyrace (do 30 km s náročným převýšením) až po ultra trasy nad 42 kilometrů. Kristýna je z Hranic a těšit se můžete na její povídání o přípravě na extrémní ironmanský triatlon v jihoamerické Patagonii (https://hranicky.denik.cz/ostatni_region/ironman-na-konci-sveta-zasla-jsem-nad-tou-nadherou-prozradila-kristyna-20181211.html). Zde obsadila 5. místo a za profi závodnicemi. Dvakrát vyhrála slovenský extrémní ironman závod Jánošík a v loňském roce byla vítězkou velmi náročného Wintermana v severních Čechách.

 

Cena kempu:

4490 Kč (do 28.2.2019) 
4990 Kč (po 28.2.2019)

V ceně běžecký program, ubytování, plná penze, celodenní pitný režim MATTONI a jednorázový vstup do Wellness Horal na 4,5 hodiny. Kapacita kempu omezena!

 

Přihláška: https://goo.gl/forms/JvLp4PB87djTCFj02

Bohuslav Komín, vedoucí Běžeckého kempu Běhy Zlín