Běžecký kemp Běhy Zlín 2018

30/7/2018

Naučte se běhat přirozeně, tak aby vás běh bavil a nebolel. Spolek Běhy Zlín, Běžecká škola Zlín a studio Fyzio Movement připravili první ročník běžeckého kempu v termínu od 22. do 25. listopadu 2018 v krásném prostředí Hostýnských vrchů v okolí rekreačního střediska Trnava.

Běžecký kemp je určen pro začátečníky i pokročilé běžce. Cílem kempu nejsou primárně uběhnuté kilometry, ale zejména běžecká technika, přirozený běžecký styl, cvičení pro běžce a regenerace. 

Účastníci kempu se seznámí s prvky běžecké abecedy, osvojí si základy běhání, naučí se, jak se před běháním stravovat, jak a co pít, jak odpočívat, jak se připravit na závod.

Významnou část programu tvoří běžecké cvičení, strečink, funkční trénink a cviky na posíleni středu těla. Večery budou věnované povídání o stravování, o přípravách běžeckého tréninku.

Začátečníci získají nové poznatky a zkušenosti a budou se tak moci běhání věnovat s radostí a menším úsilím. Pokročilejší zrychlí, zlepší si techniku a dostanou odpovědi na svoje otázky o běhání.  Všichni pak získají spoustu zážitků a nových kamarádů, vymění si zkušenosti s ostatními zapálenými běžci!

 

Program kempu:

  • Výběhy do okolí
  • Nácvik přirozeného běžeckého stylu
  • Seznámení se s intervalovým tréninkem
  • Běh do kopců, z kopců, běh s holemi
  • Běžecký strečink, funkční trénink, kruhový trénink
  • Rozbor běžecké techniky každého účastníka
  • Testování běžecké obuvi do terénu a na silnici
  • Sportovní výživa – pitný režim, stravování před, během, po sportu
  • Regenerace

Kemp začíná ve čtvrtek 22. listopadu v 16 hodin prvním společným výběhem a večeří. Kemp má v pátek a v sobotu dvě fáze fyzické přípravy, večer pak pokračuje teoretickou částí a regenerací. Závěr kempu je v neděli 25. listopadu společným dopoledním výběhem a obědem. 

 

Kde se kemp uskuteční:

Rekreační středisko Trnava leží v Hostýnských vrších, zhruba 22 kilometrů od Zlína. Součástí areálu je multifunkční hřiště, víceúčelové místnosti pro cvičení, bazén, Whirlpool, sauna, možnost relaxačních masáží a aromaterapie. V okolí střediska je nespočet možností pro výběhy v členitém terénu a v čisté přírodě.

 

Stravování a ubytování:

Ubytování je zajištěno ve dvou až čtyřlůžkových pokojích reakreačního střediska Trnava. Stravování formou rozšířené plné penze (snídaně, oběd, I.večeře, II.večeře, celodenní pitný režim MATTONI) s aspektem na potřeby sportovní výživy.

 

Kdo se vám bude na kempu věnovat:

Bohuslav Komín, trenér kondičního běhu a chůze Běžecké školy Miloše Škorpila Zlín, kouč Mattoni Freerun Zlín, dlouholetý běžec na vytrvalostních tratích, organizátor běžeckého seriálu Běhy Zlín a spoluzakladatel a hlavní pořadatel Festivalového půlmaratonu Zlín a seriálu Valachy tour.

http://bobkomin.run/

Markéta Fussová, kouč Mattoni Freerun Zlín, trenérka kondičního běhu, atletická trenérka 3. třídy pro AK Zlín, běžkyně TJ Sokol Opava na středních a dlouhých tratích.

https://www.facebook.com/groups/Freerun.Zlin.TlustaHora/

Kateřina Antošová, zakladatelka a jednatelka studia Fyzio Movement – zkušená atletická trenérka a fitness instruktorka. Věnujeme především kvalitě pohybu a metodickému učení, přičemž dbá na správné provedení a zdravotní pohled.

http://www.fyziomovement.cz/bc-katerina-antosova-movement-specialist/

Věra Vystrčilová, fyzioterapeutka a běžkyně, která se v poslední době věnuje ultratrailovému běhu. Vede fyziotréninky a rekondiční služby pro děti, mládež, dospělé začátečníky, pokročilé i vrcholové sportovce, věnuje se tejpingu a metodice běhu.

http://www.fyziomovement.cz/mgr-vera-vystrcilova-fyzio-specialist/

 

Cena kempu:

3990 Kč (do 15.9.2018)
4490 Kč (po 16.9.2018)

V ceně běžecký program, ubytování, plná penze, celodenní pitný režim MATTONI. Kapacita kempu omezena!

 

Přihláška na kemp: https://goo.gl/forms/xTRJ5FoniaVOVOR32