Běh olympijského dne

26/6/2018

Po dvou závodech pro vytrvalce si na 6. závodě zlínského běžeckého seriálu přišli na své příznivci kratších tratí. Ve středu 20. června byl na programu 32. ročník Běhu Olympijského dne na 5 km v centru Zlína na 400 metrovém tartanovém oválu Stadiónu mládeže. Od 18 hodin se obdobně i v dalších městech konaly tyto běhy na památku vzniku novodobého olympijského hnutí a založení Mezinárodního olympijského výboru. Současně účastníci částí startovného přispěli na podporu sportovní činnosti dětí.

Opět bylo teplo, chvílemi až horko, nebe téměř bez mraků a teplota se celý den sebejistě držela kolem třicítky. Stejně jako loni dorazilo celkem 114 účastníků, z toho 82 mužů a 32 žen (loni 92/22) a závod tak byl rozdělen do 2 rozběhů. V tom prvním byli převážně ti rychlejší s předpokládaným časem do 23 minut. Už po prvním kole na čele vznikla vedoucí čtveřice Kolárik, Janečka, Černocký a Hečko. I ta dlouho nevydržela, první začal ztrácet Hečko a poté i Černocký. Janečka se držel až do konce 8 kola, kdy už také přestal stačit strojovému tempu Kolárika 1:17 až 1:18 na kolo. Posledních 400 m zaběhl Jan Kolárik (SKOB Zlín) za 1:06 a v čase 16:02 proběhl po 12,5 kolech jako první cílem s náskokem 28 vteřin před druhým Svatoplukem Janečkou (TJ SKI Turist Velké Karlovice) – 16:30.

Mezi ženami se na startu objevila Helena Kotopulu (Titan Trilife) a i přes plánovanou účast na víkendovém Moraviamanovi bezpečně zvítězila jako celkově 20. s časem 19:15.
Druhý rozběh už s umístěním na předních pozicích nezamíchal, na dalších místech se těsně s pár vteřinovými rozestupy srovnaly 2. Veronika Brázdová (Sýkora Running) – 21:39, 3. Mária Sýkorová (Sýkora Running) – 21:43, 4. Lucia Friedlaenderová (Mattoni Freerun Zlín) – 21:45 a 5. Martina Latináková – 22:02.

A zpět k mužům - třetí celkově doběhl Libor Černocký (TJ Slovan Luhačovice) – 16:54, 4. místo obsadil Martin Hečko (Valachbajk team) a 5. Milan Zvonek (Zvonek sport Valašské Klobouky) – 18:01.

Juniorky: Zuzana Zouharová (AK Zlín) - 21:49

Po závodě bylo pro závodníky tradičně připraveno občerstvení a díky měření čipovou technologií si účastníci opět mohou porovnat mezičasy své a soupeřů na jednotlivá kola.

Výsledky závodu najdete v menu Závody / výsledky.

Po letní prázdninové pauze bude seriál pokračovat v sobotu 8. září 35. ročníkem Strojařské desítky.

Přejeme Vám krásné léto, hezké prázdniny a nejpozději ve Zlíně u Majáku opět naviděnou.