2018-tka je tady, co bude nového?

20/1/2018

Představujeme novou podobu seriálu BĚHY ZLÍN 2018. Seriál BĚHY ZLÍN bude v roce 2018 doplněn o jeden zcela nový závod, dva závody se poběží na nových trasách, vyhlašovat budeme i kategorii juniorů - juniorek a drobně jsme upravili systém bodování celého seriálu. Další novinky najdete uvnitř článku.

První závod Běh Jižními svahy už 10. února

Už brzy se dočkáme tradičního zahajovacího závodu 35. ročníku zlínského běžeckého seriálu BĚHY ZLÍN. Už pošestadvacáté se v sobotu 10. února 2018 od 10 hodin běží Běh Jižními svahy.

Zvlněná trasa dlouhá 6,8 km s převýšením 90 m začíná v parku, na konci ulice Podlesí IV. Prezentace a šatny jsou v denním baru u Macků, v ulici Podlesí IV. na Jižních Svazích ve Zlíně - https://mapy.cz/s/2kvFU . Je to asi 3 minuty od místa startu.

Všechny Vás na tuto klasiku zveme, a kdo přece jen neví, o co jde, může si trasu virtuálně proběhnout na http://www.runmap.net/cs/route/1930925-beh-jiznimi-svahy/#/z14/49.2429313,17.685585/terrain

Úpravy bodování seriálu BĚHY ZLÍN

Pro spravedlivější hodnocení soutěže týmů, bude výpočet bodů prováděn nově z absolutního (celkového) pořadí závodu, ne pro každou kategorii zvlášť jako dosud. Absolutní vítěz získá vždy 150 bodů, ostatní méně dle časové ztráty na absolutního vítěze. Pro stanovení pořadí v jednotlivých kategoriích budou použity body vypočtené z absolutního (celkového) pořadí. V závodě, kde ženy mají kratší trať (Kotáry), bude použit upravený výpočet bodů.  Viz. Pravidla a soutěžní řád.

Pro mladší závodníky do 18 let včetně je nově zavedena kategorie junioři (MJ) a juniorky (ŽJ). Budeme je vyhlašovat po každém závodu, do kterého se mladí závodníci přihlásí. Budeme jim i počítat body v hodnocení celého seriálu a jejich body mohou být započítávány i do hodnocení týmů.

Při 14 závodech se v soutěži jednotlivců bude do konečného pořadí počítat 9 nejlepších výsledků, do soutěže týmů všechny. V této souvislosti znovu žádáme o důsledné vyplňování názvu týmu. Při změně týmu nejsou body přenosné.

Při vyhlášení konečného pořadí za rok 2018 bude vyhlášena i nejlepší žena a muž s nejvyšším součtem bodů z 9 závodů.  Body se započítávají pouze z hlavní (delší) trasy závodů, u nichž je více než jedna trasa.

Dle výše uvedených informací byly upraveny Pravidla a soutěžní řád - http://www.behyzlin.cz/pravidla-souteze/.

Nové trasy a nový závod seriálu BĚHY ZLÍN

Seriál BĚHY ZLÍN bude mít od roku 2018 jeden nový závod a u dvou dochází ke změně trasy. U několika závodů je možné si pak vybrat dlouhou a kratší trasu.

Josefský běh musíme kvůli epidemii afrického moru prasat přesunoutze zahrádkářské kolonie na Burešově. Závod se poběží v sobotu 17. března na 5 km okruhu kolem vysílače Tlustá hora se startem a cílem na točně MHD U Majáku. V tomto závodě je možné vybrat si jako distanci buď celých 10 kilometrů nebo jen jeden okruh dlouhý 5 kilometrů.

Druhý závod, u něhož se mění trasa, je Mikulášský běh. Ten se poběží na pětikilometrovém okruhu od fotbalového stadionu v Loukách podél Dřevnice mezi Prštným a Tečovicemi. Rovněž u tohoto závodu bude možné vybrat si trať na 5 nebo 10 kilometrů.

Do seriálu bude nově zařazen miomoveRUN (https://www.miomove.cz/miomoverun/), neboli Kopanická 10 a půlmaraton v Žítkové v Bílých Karpatech. Trailový závod se uskuteční 30. června 2018. Zázemí závodu, který se bude konat podruhé, bude v hotelu Kopanice v Žítkové. Do celkového pořadí seriálu Běhy Zlín se budou započítávat výsledky z půlmaratonského závodu.

Běh olympijského dne pod taktovkou ČOV

Další změna se týká Běhu olympijského dne, který se koná 20. června 2018. Na tento závod se bude možné přihlásit pouze online na stránkách http://www.olympijskybeh.cz/ a to do 11.6. 2018. Výše startovného je od 100,- do 300,- korun podle termínu a druhu registrace. Podrobnosti o závodu budou na webu http://www.olympijskybeh.cz/ a potom i na webu Běhy Zlín. Místo závodu by mělo být tradiční, tedy atletický stadion mládeže ve Zlíně.

Pro ty, kteří si netroufají na celou trať cca 10 km, ale chtěli by si také zazávodit, bude na čtyřech závodech vypsána i poloviční trať na cca 5 km. Účastníci z kratšího závodu nebudou započítáni do průběžného pořadí seriálu. Po závodě budou vyhlášeni 2 kategorie žen a 2 kategorie mužů (do 39 let a nad 40 let).

Zvýhodnění pro přihlášené na závod předem

I letos bude možné se na závody pořádané Jirkou Prokopem předem přihlásit.Výše startovného je při přihlášení online a při platbě předem 70 korun.Uzávěrka přihlášek je vždy ve čtvrtek před závodem do 20:00 hodin. V den závodu bude možné se také přihlásit, ale za startovné zvýšené na 120 Kč z důvodu motivace se přihlásit předem a ulehčit tak práci pořadatelům.

Výjimkou je už zmíněný Běh olympijského dne a závody, které neorganizují Běhy Zlín – SriChinmoy půlmaratony v březnu a na podzim, miomoveRun v červnu a Běh přes valašské kotáry v říjnu. U těchto závodů si organizátoři registraci zajišťují sami.

Na závody dětí se přihlašuje až na místě, startovné se neplatí.

Ochotných lidí není nikdy dost, proto uvítáme zájemce o spolupráci – jak sponzorské partnery, tak i pomocníky pro zajištění chodu soutěže (pomocníky při závodech, fotografy, obsluhu čipů, IT a webové specialisty, atd…

Kalendář zlínského běžeckého seriálu 2018, tedy závodů započítávaných do seriálu BĚHY ZLÍN.

 1. Běh Jižními svahy (Zlín, Jižní svahy) - 10. února (6,8km)
 2. SriChinmoy 1/2 maraton (Zlín – Příluky) – 4. března (21,1km)
 3. Josefský běh (Zlín, Tlustá hora) - 17. března (5 a 10km)
 4. Zlínská lesní hodinovka (Zlín, Lesní čtvrt – Spálený dub) - 14. dubna (60 minut)
 5. miomoveRUN (Žítková, hotel Kopanice) – 19. května (21,1 a 10km)
 6. Běh Olympijského dne (Zlín, Stadion Mládeže) - 20. června (5km)
 7. Strojařská desítka (Zlín, ul. K Majáku) – 8. září (10km)
 8. Slopenská 10 (Slopné) – 16. září (10km)
 9. Kovářská pětka (Zlín, areál VIVA kovárna) - 6. října (5km)
 10. Běh přes valašské kotáry – městský běh Zlínem (Zlín – náměstí Míru) – 21. října (8,2km)
 11. SriChinmoy 1/2 maraton (Zlín – Příluky) – 4. listopadu (21,1km)
 12. Mikulášský běh (Zlín - Louky, fotbalové hřiště) - 8. prosince (5 a 10km)
 13. Štěpánský běh (Zlín – Příluky, fotbalové hřiště) - 26. prosince (3,3 a 10km)
 14. Silvestrovský běh (Zlín, tenisový areál Vršava) - 31. prosince (5 a 10km)

Děkujeme Vám za dosavadní přízeň a budeme rádi, když dorazíte nejen 10.2. v maximálním počtu a přitom přiberete i známé, kteří se stále odhodlávají jít si veřejně zaběhat :)

Sledujte nás i na faceboku- https://www.facebook.com/behyzlin/

Těšíme se na Vaši účast!
Organizační tým BĚHY ZLÍN